Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Karl Lagerfeld grozi zrzeczeniem się niemieckiego obywatelstwa

Karl Lagerfeld grozi zrzeczeniem się niemieckiego obywatelstwa
Karl Lagerfeld ma dość imigrantów spoza UE? (Fot. Getty Images)
Słynny kreator mody Karl Lagerfeld, krytycznie nastawiony do polityki migracyjnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zagroził w wywiadzie dla francuskiego tygodnika 'Le Point', że zrzeknie się niemieckiego obywatelstwa, 'jeśli polityka ta będzie kontynuowana'.
Reklama

Według Lagerfelda polityka migracyjna Merkel doprowadziła do tego, że populistyczna i antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) dostała się do Bundestagu.

"Czy musiała mówić, że trzeba przyjąć milion migrantów? Musimy pamiętać o przeszłości Niemiec. Nienawidzę pani Merkel za to, że o tym zapomniała" - powiedział słynny projektant w wywiadzie, w którym po raz kolejny skrytykował niemiecką kanclerz.

"Chciała pokazać się z dobrej strony. Będąc córką pastora, nie znosi zła, jakie Niemcy wyrządziły innym po 1939 roku. Paradoks polega na tym, że chcąc naprawić to zło, ona przyśpieszyła jego dojście do władzy. AfD nie istniało, a jedno zdanie (Merkel) sprawiło, że istnieje i w parlamencie jest teraz (blisko) stu neonazistów" - podkreślił dyrektor artystyczny Chanel.

"Jeśli to się nie skończy, zrezygnuję z niemieckiego obywatelstwa. Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu" - zaznaczył Lagerfeld.

Projektant zaznaczył, że nie chce też zostać Francuzem. "Nie lubię narodów, jestem kosmopolitą. Nie czuję się Niemcem" - dodał.

Wydaje się to sprzeczne z jego wypowiedzią sprzed kilku miesięcy. W wywiadzie dla magazynu "Madame Figaro" Lagerfeld zadeklarował, że "dogłębnie" czuje się Niemcem. "Tak, jestem dogłębnie Szwabem, typowym Szwabem z Weimaru. To jest w moich genach i nie wstydzę się tego. I nie zrezygnuję z bycia Niemcem tylko dlatego, że pani Merkel robi głupie rzeczy" - poinformował.

W listopadzie w telewizji C8 Lagerfeld nazwał migrantów "wrogami" Żydów. "Nie możemy, nawet jeśli dziesiątki lat dzielą oba wydarzenia, najpierw zabić miliony Żydów, a potem sprowadzić miliony ich najgorszych wrogów" - ocenił. 

 

  Komentarze


  • Dezer
   11 maja, 07:56

   Nie ma się co dziwić na praktyki politycznej poprawności. Każdy kreator mody by abdykował mając ubrać taką bandę obdartusów.

  • Poświęcona
   11 maja, 09:21

   Koleś nie jest głupi ! był w plugawym Londynie wiele razy i widział co się tu dzieje . cham na chamie , złodziej na złodzieju bez kultury . czasy się zmieniły, dziś wstyd się przyznawać ze się mieszka w Londynie ,, , wiocha ,słoma . .

  • Obiektywnie
   11 maja, 10:41

   Lubię Lagerfelda!. Merkel z Europy zrobiła Azje. Mało tego niektórzy potracili rozumy i wyrzekają się swojej tożsamości. W złym kierunku ta polityka zmierza ale to prosty człowiek wie nie trzeba być filozofem. Co do Londynu...to jest machina w której finansjera ma racje bytu a reszta jest na posłudze za ochłap u Pana.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama