Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kandydat na premiera obiecuje, że nie obniży podatków dla bogatych

Kandydat na premiera obiecuje, że nie obniży podatków dla bogatych
Czy epizod z przeszłości z narkotykami zaszkodzi politykowi w wyścigu na stanowisko premiera?... (Fot. Getty Images)
Ubiegający się o stanowisko premiera Wielkiej Brytanii minister środowiska Michael Gove oświadczył, że jeśli zostanie następcą Theresy May, to nie obniży podatków dla bogatych; Boris Johnson, który również chce zostać szefem rządu, zapowiedział, że podniesie najwyższy próg podatkowy.
Reklama

Gove to jeden z 11 torysów ubiegających się o schedę po May. Polityk niedawno przyznał, że 20 lat temu brał kokainę i "było to błędem", a teraz obiecuje m.in. zlikwidowanie VAT-u i zastąpienie go po Brexicie "prostszym i niższym" podatkiem od sprzedaży, a także obniżenie opłat biznesowych (business rates).

May ustąpiła z funkcji lidera rządzącej Partii Konserwatywnej w piątek. Do czasu wyłonienia jej następcy pozostanie jednak na stanowisku szefowej rządu i pełniącej obowiązki przewodniczącej ugrupowania.

Premier zapowiedziała swoją rezygnację pod koniec maja, gdy stało się jasne, że czwarta próba przeforsowania w parlamencie projektu ustawy w sprawie wyjścia kraju z Unii Europejskiej, nie ma szans powodzenia.

Faworytem bukmacherów jest Boris Johnson - były minister spraw zagranicznych i były burmistrz Londynu. Duże szanse na objęcie schedy po May mają też obecny szef brytyjskiej dyplomacji Jeremy Hunt, była szefowa klubu parlamentarnego Andrea Leadsom i były minister ds. Brexitu Dominic Raab.

Nowy lider torysów zostanie wybrany w ciągu sześciu tygodni przez posłów Partii Konserwatywnej, którzy zawężą listę kandydatów do dwóch, a następnie przez około 160 tys. członków ugrupowania w głosowaniu listownym.

Pierwszą serię głosowań w klubie parlamentarnym zaplanowano na przyszły czwartek, 13 czerwca, a kolejne trzy odbędą się 18, 19 i 20 czerwca. 18 czerwca odbędzie się transmitowana w telewizji BBC debata między kandydatami, którzy wciąż będą pozostawali w grze o przywództwo.

 

  Komentarze


  • London_Nth
   11 czerwca, 12:26

   Biedaki-glupaki sie ciesza ze, "kulaki i burzuje" beda cierpiec... a potem zdziwko, czemu szef nie chce dac podwyzki ;)
   Socjalizm 101.

  • Konrad
   11 czerwca, 13:59

   Moped szoł !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama