Menu

Kanclerz Merkel znów miała napad drgawek

Kanclerz Merkel znów miała napad drgawek
Do napadu doszło podczas odgrywania hymnów Finlandii i Niemiec. (Fot. Getty Images)
Szefowa niemieckiego rządu Angela Merkel ponownie doznała ataku drgawek. Tym razem doszło do tego podczas dzisiejszego spotkania kanclerz Niemiec z premierem Finlandii Antti Rinnem w Berlinie.
Reklama

Naoczni świadkowie ujawnili, że do napadu doszło podczas odgrywania hymnów Finlandii i Niemiec, kiedy kanclerz stała na podium przed Urzędem Kanclerskim. Tym razem drgawki nie były jednak tak silne, jak w dwóch poprzednich przypadkach, które miały miejsce w ciągu ostatniego miesiąca.

Do podobnej sytuacji doszło 18 czerwca, kiedy Merkel witała w Berlinie nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, a także 27 czerwca w zamku Bellevue, siedzibie prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera, podczas zaprzysiężenia nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht.

Tak regularne przypadki niedyspozycji kanclerz wywołują zaniepokojenie Niemców i pytania o stan jej zdrowia. Sama Merkel przekonywała dotychczas, że wynikało to z odwodnienia i upałów. Taka wersja wydawała się rzeczywiście wiarygodna, jeśli chodzi o spotkania z Zełenskim i w siedzibie Steinmeiera, kiedy w Berlinie było wyjątkowo gorąco. Dzisiaj w stolicy Niemiec jest jednak chłodno i raczej pochmurnie.

Przewodnicząca partii Zielonych Annalena Baerbock próbowała wręcz wykorzystać kwestię zdrowia kanclerz politycznie i oświadczyła w czerwcu, że drgawki zaobserwowane u Merkel to bezpośredni efekt zmian klimatycznych i ich wpływu na zdrowie.

 

  Komentarze


  • Hsjjrc
   10 lipca, 18:45

   To karma ja dopada wiedzcie lub nie

  • Jozin z Bazin
   10 lipca, 20:05

   Ona po prostu tańczyła do melodii "Jozin z Bazin".

  • Czytelnik anonimowy
   10 lipca, 21:46

   Widać ewidentnie ze ja wygina

  • Obojetny
   11 lipca, 00:09

   Symulacja, czas na emeryture Boyle ze by niebylo na mnie

  • PabloWhodini
   11 lipca, 00:13

   TikTak, tiktak, tiktak, reka sprawiedliwosci powoli dosiegnie kazdego a ta "kobieta' wiele niedobrych rzeczy uczynila w europie I juz nie swoim panstwie.

  • Londynczyk
   11 lipca, 07:24

   kruszy sie merkelowa, karma wraca

  • Louis
   11 lipca, 10:25

   Adam też miał drgawki

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama