Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kamil Stoch: Było przyjemnie

Kamil Stoch: Było przyjemnie
Stoch ma spore szanse na medal. (Fot. Getty Images)
Podczas sesji treningowej przed olimpijskim konkursem skoków narciarskich na dużym obiekcie w Pjongczangu Kamil Stoch uzyskał drugi oraz dwukrotnie trzeci rezultat. 'Było przyjemnie' - ocenił krótko podwójny złoty medalista z Soczi.
Reklama

"Stabilne warunki były naprawdę miłym zaskoczeniem. Skocznia była super przygotowana, po prostu było przyjemnie" - przekazał Stoch.

Od rana w miejscu rozgrywania igrzysk wiał silny, porywisty wiatr. Szczególnie mocno odczuwalny był w Gangneung, ale we znaki dał się także w narciarskim ośrodku Alpensia. Z jego powodu odwołano biathlonową rywalizację na 15 km. Wieczorem wyraźnie jednak ucichł.

"Skoki oddałem na dobrym poziomie. Cieszę się, że pewne elementy ustabilizowałem, ale niektóre wymagają jeszcze dopracowania. Dziś pracowałem przede wszystkim nad pozycją najazdową i był to owocny trening" - dodał.

Trener Stefan Horngacher mówił wcześniej, że duża skocznia w Pjongczangu ma profil bardzo zbliżony do tej w Garmish-Partenkirchen, co dla Polaków ma być dobrym znakiem. Stoch tego podobieństwa jednak nie czuje.

"Pewnie te wszystkie cyferki ma podobne, ale jakoś w moim odczuciu nie jest. Generalnie nie mam w zwyczaju porównywać do siebie obiektów. Na każdym staram się skakać jak najlepiej" - podkreślił.
Na jutro zaplanowano kolejną sesję treningową, ale nie jest jeszcze całkowicie pewne czy biało-czerwoni wezmą w niej udział. Stocha preferencje są jednak jasne.

"Byłoby miło, gdybym mógł. Szczególnie, jeśli byłyby takie warunki jak dziś" - przyznał. Kwalifikacje odbędą się w piątek, a walka o medale w sobotę.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama