Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kamery na rowerach podczas wyścigów kolarskich

Kamery na rowerach podczas wyścigów kolarskich
Kolarze będą jeździć z tzw. Action Camera na rowerach (Fot. Getty Images)
Władze Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) chcą podbudować nadszarpnięty aferami dopingowymi prestiż dyscypliny i uatrakcyjnić wyścigi dla kibiców. Stąd pomysł, by kamery były montowane na ramach rowerów i przekazywały widok z perspektywy kolarza.
Reklama
Pierwsze kamery mają być założone na rowery w tegorocznej, sto pierwszej edycji prestiżowego Tour de France, który rozpoczyna się 5 lipca w angielskim Leeds.

"Musimy wprowadzać innowacje, by lepiej promować nasz sport. Pomysł, by kibic mógł oglądać Pola Elizejskie z perspektywy zwycięzcy Tour de France jest kuszący" - oznajmił prezydent UCI Brian Cookson.

Tegoroczny wyścig "Wielkiej Pętli" zakończy po 22 dniach i 3656 km ścigania tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu. Po raz pierwszy od ponad półwiecza w programie jest tylko jeden etap jazdy na czas.

Za największych faworytów wyścigu uważani są Hiszpanie Alberto Contador i Alejandro Valverde, Włoch Vicenzo Nibali, Kolumbijczyk Nairo Quintana oraz ubiegłoroczny zwycięzca Brytyjczyk Chris Froome. Czeka go trudne zadanie - od 2009 roku żaden triumfator Tour de France nie powtórzył sukcesu w kolejnej edycji.
 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama