Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kamery CCTV w każdej ubojni. Brytyjski rząd chce walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt

Kamery CCTV w każdej ubojni. Brytyjski rząd chce walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt
Wielka Brytania chce objąć rolę światowego lidera w obronie praw zwierząt. (Fot. Getty Images)
Obecność kamer w ubojniach i stały dostęp do nagrań przez wykwalifikowanych weterynarzy, to najnowszy pomysł brytyjskiego rządu na zmniejszenie skali okrucieństwa wobec zwierząt. Rozwiązanie, które początkowo wprowadzone będzie wyłącznie na terenie Anglii, już zostało okrzyknięte przez ekologów 'pionierskim'.
Reklama

Minister środowiska Michael Gove uważa, że niezwykły pomysł pozwoli Wielkiej Brytanii być światowym liderem w walce z okrucieństwem wobec zwierząt.

Jakiekolwiek nadużycia uwidocznione na monitoringu będą skutkowały grzywnami, zawieszaniem lub odbieraniem licencji, a - w niektórych przypadkach - odpowiedzialnością karną.

Kamery CCTV są częścią większego programu, w ramach którego rząd planuje podnieść standardy związane z opieką nad zwierzętami - zarówno na farmach i przedsiębiorstwach, jak i w prywatnych domach. Do współpracy nad projektem zaproszono czołowych weterynarzy, a tworząc go uwzględniono najnowsze nowinki medyczne i technologiczne, które mogłyby polepszyć byt zwierząt.

Przedsiębiorstwa będą wyposażane w kamery CCTV stopniowo. W pierwszej kolejności pojawią się one w ubojniach z kurczakami. Następne w kolejce są kurniki, ubojnie ze świniami, a na końcu miejsca, gdzie znajdują się konie, psy i koty.

"Mamy jedne z najwyższych standardów związanych ze zwierzętami na świecie, a teraz, za sprawą zmian, zostaniemy światowym liderem w tym temacie" - przekazał Michael Gove.

"Przygotowując się do wyjścia z UE, wprowadzamy rozwiązania, które pokażą światu, że produkowane u nas jedzenie spełnia najbardziej wyśrubowane standardy" - dodał.

Informację o kamerach CCTV w miejscach ze zwierzętami z zadowoleniem przyjął związek weterynarzy British Veterinary Association. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.07.2018
  GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama