Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Już 12 tys. Polaków ogłosiło bankructwo konsumenckie

Już 12 tys. Polaków ogłosiło bankructwo konsumenckie
Wielu zadłużonych Polaków nie zdaje sobie sprawy z możliwości ogłoszenia upadłości. (Fot. Thinkstock)
W 2017 r. ogłoszono o 25 proc. więcej upadłości konsumenckich niż w 2016 r. i aż o 162 proc. więcej niż w 2015. Zdaniem ekspertów, to ciągle za mało - donosi 'Puls Biznesu'.
Reklama

W ubiegłym roku sądy ogłosiły bankructwa 5,5 tys. obywateli, czyli o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. i o 3,4 tys. więcej niż w 2015 r.

W 2017 r. najczęściej w upadłość uciekali przed wierzycielami mieszkańcy woj. mazowieckiego (20 proc.), śląskiego (13 proc.) i małopolskiego (8,5 proc.). Najmłodszy bankrut miał 7, a najstarszy 89 lat. Średnia wieku to 49 lat, a najwięcej upadłości dotyczyło osób w wieku 40-49 lat (1/4 ogółu). Częściej bankrutowały kobiety (55 proc.) niż mężczyźni.

Jak można przeczytać w gazecie, mimo że wyraźnie zwiększa się fala konsumenckich upadłości, to zdaniem Jarosława Nawrotka, prezesa Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (COIG), jest ich ciągle zbyt mało.

"Jestem zaskoczony tak małym wzrostem tych upadłości w 2017 r. Przyrastają one w zbyt wolnym tempie. Mimo że regulacje ułatwiające konsumenckie bankructwa funkcjonują już 3 lata, nadal zbyt mata jest w społeczeństwie wiedza o ich dobroczynnym wpływie na osoby zapętlone w spirali zadłużenia" - informuje Nawrotek w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Jak zauważa autor artykułu, Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało niedawno, że zamierza zliberalizować regulacje dotyczące upadłości konsumenckiej.

 

  Komentarze


  • Eko
   9 stycznia, 08:53

   Wczoraj dopiero co byl artykul jak to zajebiscie wszystkim w Polsce zyje sie hahahaha

  • Ufo
   9 stycznia, 10:50

   A niby w Polsce tak dobrze, he he

  • Ab
   9 stycznia, 12:22

   Co to jest te 12 tys przy ponad 38 MILIONACH POLAKÓW mieszkających w Polsce ?? Czy tylko ludzie po zawodówkach tu wchodzą jak THC ? Czy te komentarze dla jaj tylko piszecie ,ale po co takiego durnia z siebie robić ? Widać więcej tu takich niekumatych przesiaduje.Może ktoś sobie sprawdzi ile tu ogłosiło się bankrutów,w tym Waszym raju ? A ile naszych tu żyje z miesiąca na miesiąc ledwo,ledwo ?

  • Zyje w raju
   9 stycznia, 14:57

   dla porownania w UK 250 osob dziennie : https://www.bankruptcyadvice-online.co.uk/debt-statistics.shtml

  • Artysta
   10 stycznia, 08:09

   Niejaka/jaki AB pisze ze 12tys. na 38 mln Polakow (i pewnie Polek) to nic. Ale AB do tych 38mln zaliczyl tez niemowlakow oraz wyrostkow szkolnych. Ci nie moga oglosic bankructwa bo nikt im niczego nie pozyczy. Musza dorosnac do wieku gdzie zaczna pozyczac i szlag trafi ich zywot finansowy.

  • Do Artysta
   11 stycznia, 11:22

   Szkoda słów.Przeczytaj artykuł a potem komentuj.Najmlodszy ma 7 lat.Wiec te Twoje wyrostki też już mogą ogłaszać upadłość .Nastepny mądry się wypowiedział.A drugie ..w porównaniu do UK i innych państw to i tak maleńki procent .Chciałeś zabłysnąć ale się znowu nie udało.Co do dzieci..moga przejąć spadek z długiem.Nie muszą wcale pożyczać.Koniec i kropka.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama