Juventus wygrał z Interem, czyli stary mistrz lepszy od nowego

Stara Dama zatrzymała wczoraj nowego mistrza Włoch! (Fot. Getty Images)
Juventus, w składzie z Wojciechem Szczęsnym, wygrał wczoraj z Interem 3:2 w szlagierowym meczu 37. kolejki włoskiej ekstraklasy. Piłkarze z Turynu byli mistrzem kraju od 2012 do 2020, a teraz - po 11 latach - tytuł wywalczyła ekipa z Mediolaniu.

We wczorajszym spotkaniu było wszystko, czego powinien dostarczyć ligowy hit - pięć goli, trzy rzuty karne, dwie czerwone kartki i mnóstwo emocji, także z użyciem systemu VAR.

Mający zapewnione mistrzostwo Inter przegrał dopiero trzeci raz w tym sezonie; poprzednio 6 stycznia z Sampdorią Genua 1:2. Juventus z kolei po tym zwycięstwie awansował na czwarte miejsce, gwarantujące grę w Lidze Mistrzów.

"Co najmniej do jutra Juve będzie czwarte. Teraz kolej na ruch Napoli" - napisała "La Gazzetta dello Sport", nawiązując do sytuacji w tabeli, w której ekipa trenera Andrei Pirlo o dwa punkty wyprzedziła drużynę Piotra Zielińskiego. W dzisiejsze południe Napoli zagra na wyjeździe z Fiorentiną Bartłomieja Drągowskiego.

Turyńczycy wczoraj trzykrotnie obejmowali prowadzenie i ostatecznie zainkasowali komplet punktów. W 24. minucie Cristiano Ronaldo zdobył gola z dobitki po zmarnowanym karnym, a wyrównał w 35. - z "jedenastki" - Romelu Lukaku. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Kolumbijczyk Juan Cuadrado.

W 83. minucie Giorgio Chiellini uzyskał samobójcze trafienie dla Interu. Natomiast w 88. wygraną "Starej Damie" zapewnił z karnego Cuadrado.

Czerwone kartki w tym meczu obejrzeli: Rodrigo Bentancur z Juventusu (55. minuta) i Chorwat Marcelo Brozovic z Interu (90+2).