Juventus have won their first game in their last five Serie A campaigns

W roli trenera Juventusu oficjalnie zadebiutował Andrea Pirlo (po prawej). (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo scored as Juventus marked Andrea Pirlo's first match as head coach with a comfortable 3-0 win over Sampdoria in Serie A.

Prowadzenie obrońcom tytułu w 13. minucie dał Dejan Kulusevski. Juventus reprezentanta Szwecji kupił już w styczniu z Atalanty Bergamo, ale drugą część poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Parmie.

Przewaga gospodarzy była wyraźna, jednak kolejne gole padły dopiero w końcówce. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Bonucci, który po dośrodkowaniu z rzutu różnego z bliska wpakował piłkę do siatki.

Wynik dziesięć minut później ustalił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk bramkarza gości pokonał płaskim strzałem w długi róg.

W roli trenera Juventusu oficjalnie zadebiutował Andrea Pirlo. Maurizio Sarriego zastąpił w sierpniu.

Turyńczycy w Serie A sięgają po mistrzostwo nieprzerwanie od sezonu 2011/12.