Juventus bez Szczęsnego pewnie wygrał w Parmie

Dominacja "Starej Damy" w Parmie nie podlegała dyskusji. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Juventusu Turyn pewnie pokonali wczoraj na wyjeździe Parmę 4:0 w 13. kolejce włoskiej ekstraklasy. Dwie bramki uzyskał Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który z 12 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Dzięki zwycięstwu, mistrz Włoch awansował na drugie miejsce z 27 punktami. Takim samym dorobkiem może pochwalić się trzeci Inter Mediolan, a w tabeli prowadzi AC Milan, który ma o jeden punkt więcej.

Dominacja "Starej Damy" w Parmie nie podlegała dyskusji, a zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Ataki gości przyniosły pierwszy efekt w 23. minucie, kiedy do siatki trafił Szwed Dejan Kulusevski. Później gole zdobył Ronaldo - w 26. minucie głową oraz w 48. po uderzeniu z ostrego kąta, a wynik ustalił w 85. Hiszpan Alvaro Morata.

Od Ronaldo o dwa trafienia mniej mają Szwed Zlatan Ibrahimovic z AC Milan oraz Belg Romelu Lukaku z Interu Mediolan.

W bramce gości tym razem wystąpił Gianluigi Buffon, a Wojciech Szczęsny był rezerwowym. 42-letni golkiper rozegrał 654. spotkanie w Serie A, śrubując tym samym rekord ligi.

Złota Piłka: Pele, Maradona, Messi i Cristiano Ronaldo w "drużynie marzeń"