Juventus 4-0 Udinese: Paulo Dybala shines in Coppa Italia

Juventus turyn "zmiażdżył" Udinese 4 golami! (Fot. Getty Images)
Argentine Paulo Dybala scored twice as Juventus brushed aside Udinese to reach the Coppa Italia quarter-finals. He combined brilliantly with Gonzalo Higuain who prodded in the opener before scoring a penalty after keeper Nicolas tripped Federico Bernardeschi.

Juventus grał bez swojej największej gwiazdy Cristiano Ronaldo. Portugalczyka brakowało ze względu na stan zapalny zatoki przynosowej. Pod jego nieobecność do bramki trafiali: Gonzalo Higuain (16), Paulo Dybala (26-karny, 58) i Douglas Costa (61-karny).

Wcześniej bohaterem Milanu był Krzysztof Piątek, który zdobył bramkę i zanotował asystę w meczu ze SPAL Ferrara. Piłkarze z Mediolanu wygrali na stadionie San Siro 3:0. Piątek strzelił gola w 20. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z albańskim bramkarzem Etritem Berishą, a tuż przed przerwą asystował przy trafieniu Hiszpana Samu Castillejo. Wynik w 66. minucie ustalił Francuz Theo Hernandez.

Rezerwowym w tym meczu był słynny Szwed Zlatan Ibrahimovic, konkurujący z Piątkiem o miejsce w podstawowym składzie Milanu.

Bohater Milanu - Krzysztof Piątek. (Fot. Getty Images)

W drużynie z Ferrary od 65. minuty grał Bartosz Salamon, a na ławce rezerwowych przyglądali się rywalizacji Thiago Cionek i Arkadiusz Reca.

W innym spotkaniu tego dnia Fiorentina wyeliminowała Atalantę Bergamo 2:1, mimo że przez ostatnie 20 minut grała w osłabieniu. Zwycięskiego gola strzelił w 84. minucie Hiszpan Pol Lirola. Na ławce rezerwowych drużyny z Florencji mecz oglądali bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz pomocnik Szymon Żurkowski.

W poprzednich dniach awans do ćwierćfinałów wywalczyły Torino, Napoli, Lazio Rzym oraz Inter Mediolan. W czwartek w ostatniej parze 1/8 finału zmierzą się Parma z Romą.