Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jutro protest przeciwko przyjazdowi Trumpa do Londynu

Jutro protest przeciwko przyjazdowi Trumpa do Londynu
Trump początkowo planował odwiedzić Wielką Brytanię w styczniu. (Fot. Getty Images)
Prawie 50 tys. ludzi zadeklarowało, że planuje wziąć udział w proteście przeciwko Donaldowi Trumpowi, który w przyszłym miesiącu odwiedzi Wielką Brytanię.
Reklama

W kwietniu br. Biały Dom potwierdził, że 13 lipca Trump przyleci do Londynu. Ostatecznie zdecydowano, że nie będzie to oficjalna wizyta, a jedynie  wizyta robocza", podczas której prezydent USA spotka się z premier Theresą May oraz brytyjską królową.

Jednak głowa państwa Stanów Zjednoczonych raczej nie ma co liczyć na ciepłe przyjęcie londyńczyków.

Na wydarzeniu na Facebooku o nazwie "Protest Trump's Visit" już ponad 133 tys. osób wyraziło "zainteresowanie" dołączeniem to protestu, a 47 tys. deklaruje, że wyjdzie tego dnia na ulice.

Przeciwnicy Trumpa planują spotkać się o godz. 14:00 pod siedzibą BBC, a następnie przejść na Trafalgar Square - informuje "Metro".

Trump początkowo planował odwiedzić Wielką Brytanię w styczniu przy okazji otwarcia nowej ambasady USA w Londynie. Wizyta jednak została odwołana. Jako oficjalny powód Trump podał, że to jego gest dezapropaty na decyzję poprzedniej administracji w sprawie relokacji placówki.

Nieoficjalnie mówiło się jednak, że prezydent obawiał się społecznych protestów. Pod petycją przeciwko wizycie nowego prezydenta USA w Wielkiej Brytanii podpisało się ponad 1,8 mln osób.

Pod petycją przeciwko wizycie prezydenta USA podpisało się ponad 1,8 mln osób. (Fot. Getty Images)

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama