Menu

Jutro UEFA podejmie kolejne decyzje w sprawie sezonu

Jutro UEFA podejmie kolejne decyzje w sprawie sezonu
Już teraz media piszą o tym, że konieczna będzie zmiana także kalendarza rozgrywek na sezon 2020/21. (Fot. Getty Images)
Jutro w wideokonferencji, w której udział ma wziąć 55 sekretarzy generalnych narodowych federacji piłkarskich, UEFA chce zadecydować, jak dalej ułożyć kalendarz na najbliższe miesiące. 'Chcemy sprawdzić opcje, jakie mamy, by kontynuować sezon' - poinformowano.
Reklama

Chodzi przede wszystkim o omówienie spraw związanych z europejskim futbolem - mecze towarzyskie, kontynuacja Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a także jakie są możliwości, by dokończyć rozgrywki ligowe. Tematem rozmów będą także kontrakty piłkarzy oraz nowy system transferów.

UEFA już przesunęła mistrzostwa Europy na przyszły rok. Większość lig krajowych jest zawieszona, a mecze towarzyskie zostały odwołane. Także finały Ligi Mistrzów w Stambule i Europy w Gdańsku zostały przesunięte o miesiąc.

Już teraz media piszą o tym, że konieczna będzie zmiana także kalendarza rozgrywek na sezon 2020/21. "The Times" napisał, że rozgrywki Ligi Mistrzów i Europy zostaną skrócone, a nowy projekt jest już w opracowaniu. Nie wydaje się bowiem możliwe, żeby kwalifikacje do tych lig odbyły się w terminie, a to spowoduje ich znaczne przesunięcie w czasie.

"Rozumiemy sytuację i dlatego próbujemy działać na tyle, na ile pozwala nam pandemia. Trudno cokolwiek przewiedzieć, ale pewne scenariusze musimy przyjąć. Także takie, że sezon 2020/21 w europejskich pucharach będzie krótszy, bo znacznie później się zacznie. Najważniejsze teraz jest dokończenie krajowych lig. To powinno mieć priorytet" - oświadczył szef UEFA Słoweniec Alexander Ceferin, cytowany przez "La Repubblica".

Czytaj więcej:

Świat sportu sparaliżowany pandemią koronawirusa

Problemy z kontraktami piłkarzy. "FIFA analizuje sytuację"

Turniej Copa America przełożony na przyszły rok

EURO 2020 przełożone o rok, rozgrywki klubowe mają trwać do 30 czerwca

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama