Justyna Kowalczyk przetestowała mistrzowską trasę w Lahti i wygrała

Justyna Kowalczyk znowu w formie. (Fot. Getty Images)
22 lutego w Lahti rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Justyna Kowalczyk przebywa obecnie w tym fińskim mieście, a wczoraj wygrała rozgrywany w ramach Pucharu Skandynawii bieg na 10 km techniką klasyczną.

Druga była Szwedka Hanna Falk, która miała 20,4 s straty. Trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Anna Dyvik - 44,8 s.

Dokładnie 28 lutego w tej samej konkurencji w Lahti odbędzie się walka o medale MŚ. W sezonie 2016/17 to będzie najważniejszy start Kowalczyk, która blisko trzy lata temu temu w Soczi zdobyła na tym dystansie złoty medal igrzysk olimpijskich.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego od 10 grudnia nie uczestniczy w rywalizacji w Pucharze Świata. Ten stan potrwa aż do lutego. W ten sposób Polka unika dominujących w tym czasie konkurencji rozgrywanych techniką dowolną, które nie służą jej kolanu.