Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Juncker: Szczyt UE raczej bez decyzji ws. przedłużenia Brexitu

Juncker: Szczyt UE raczej bez decyzji ws. przedłużenia Brexitu
Juncker ocenił, że niepewność co do tego, czy dojdzie do Brexitu bez porozumienia, może potrwać do samego końca. (Fot. Getty Images)
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ocenił, że na rozpoczynającym się jutro szczycie unijnym nie zapadną decyzje w sprawie wydłużenia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Reklama

"Najpierw brytyjska premier Theresa May musi uzyskać poparcie swojego parlamentu dla wynegocjowanego już porozumienia w sprawie Brexitu" - podkreślił szef Komisji w wywiadzie z niemiecką rozgłośnią Deutschlandfunk. Izba Gmina odrzuciła ten projekt już dwukrotnie.

"UE zrobiła wiele, by wyjść Londynowi naprzeciw w tej sprawie, teraz to brytyjskie władze muszą zapewnić klarowność" - oświadczył Juncker. "Nie będzie żadnych dodatkowych czy nowych negocjacji, żadnych dodatkowych gwarancji ponad te, które zostały już udzielone" - zaznaczył.

Według brytyjskich mediów, premier May w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska jeszcze dzisiaj chce zwrócić się o krótkie przedłużenie terminu na wyjście jej kraju ze Wspólnoty. Juncker przekazał, że z tego, co wie, wynika, że list jeszcze nie dotarł.

Ocenił, że niepewność co do tego, czy dojdzie do Brexitu bez porozumienia stron, może potrwać do samego końca przed wynikającym z unijnego traktatu terminem 29 marca. Przypomniał, że do odłożenia Brexitu potrzebna jest jednomyślna zgoda pozostałych 27 państw członkowskich.

Juncker wyraził opinię, że w przyszłym tygodniu powinna zostać zorganizowana kolejna dyskusja na temat ewentualnego wydłużenia Brexitu. 

 

  Komentarze


  • Filippo
   20 marca, 13:18

   Jeśli Tereska wysłała ten list przez Royal mail to szybko nie dojdzie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.06.2019
  GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

  Sport


  Reklama