Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Judge awards worker 23000 euro

Judge awards worker 23000 euro
Sąd przyznał rację Polakowi i podjął decyzję o przyznaniu mu odszkodowania. (Fot. Thinkstock)
A man has been awarded over 23000 euro in damages after the Circuit Court ruled his former employer was liable for a thumb injury he had sustained while lifting crates. As part of his ruling, Circuit Court president Justice Raymond Groarke has dismissed suggestions that the pain in the man's thumb had been greatly exacerbated by his three-year-old daughter tugging it during his recovery.
Advertisement
News available in Polish

Do incydentu doszło w styczniu 2016 roku, gdy Robert Owczarek pracował jako sprzedawca w Dunnes Stores na terenie Ashleaf Shopping Centre. Podczas wykładania na półki soków naciągnął sobie kciuk. Jak twierdził w sądzie, natychmiast poczuł silny ból, w związku z czym zdecydował się udać na pogotowie. Wykonane w szpitalu prześwietlenie nie wykazało złamania, jednak na palec założono usztywnienie.

Według 36-latka, podczas rekonwalescencji kciuk został przypadkowo naciągnięty przez jego 3-letnią córkę, co po raz kolejny wywołało silny ból.

“Owczarek zeznał, że wcześniej był niezadowolony z procesu gojenia i udał się ponownie do szpitala, gdzie został zbadany przez ortopedę. Przeszedł także fizjoterapię” - informuje Journal.ie.

Od czasu wypadku aż do rozprawy mieszkaniec Dublina 8 nie wrócił do pracy. W sądzie stwierdził, że obecnie czuje się już dobrze i rozpoczął poszukiwania zatrudnienia.

Sąd uznał, że Dunnes Stores nie zapewnił bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz odpowiedniego szkolenia i odrzucił tezę, iż to dziecko przyczyniło się do pogłębienia niegroźnego z początku obrażenia. Polak ma otrzymać €23 180 odszkodowania.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Advertisement