Menu

Johnson rozmawiał z Trumpem o Brexicie i handlu

Johnson rozmawiał z Trumpem o Brexicie i handlu
Johnson liczy na szybkie wypracowanie porozumienia handlowego z USA. (Fot. Getty Images)
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozmawiał wczoraj przez telefon z prezydentem USA Donaldem Trumpem m.in. o Brexicie, handlu i sprawach gospodarczych. Biały Dom poinformował, że Trump chce się spotkać z Johnsonem 'w niedalekiej przyszłości'.
Reklama

"Premier rozmawiał z prezydentem Trumpem. Rozmawiali o globalnych problemach gospodarczych i handlu, a premier poinformował prezydenta o najnowszych wydarzeniach w kontekście Brexitu" - poinformowała rzeczniczka szefa brytyjskiego rządu.

Z kolei Biały Dom podał, że przywódcy rozmawiali na wiele tematów, w tym handlu i bezpieczeństwa oraz że Trump oczekuje osobistego spotkania z Johnsonem "w niedalekiej przyszłości". "Prezydent wyraził swój podziw dla Zjednoczonego Królestwa za niezłomne partnerstwo w stawianiu czoła wyzwaniom globalnym" - podkreślił Biały Dom.

Trump oczekuje osobistego spotkania z Johnsonem "w niedalekiej przyszłości". (Fot. Getty Images)

W ubiegłym tygodniu po spotkaniu z wiceprezydentem Mikiem Pencem oraz amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo, a także krótkiej rozmowie z Trumpem, brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab ocenił, że amerykański prezydent ma "ogromny apetyt" na porozumienie handlowe z Wielką Brytanią po jej wyjściu z UE.

Gdy Johnson 24 lipca zastąpił na stanowisku premiera Theresę May, media oceniały, że może to doprowadzić do zacieśnienia sojuszu między Wielką Brytanią a USA. Amerykański prezydent zaznaczał w przeszłości, że lepsze relacje gospodarcze między Londynem a Waszyngtonem były dotychczas hamowane przez Brukselę.

Według dziennika "Times", Johnson liczy na szybkie wypracowanie porozumienia handlowego z administracją Trumpa.

  Komentarze
  • Anna
   13 sierpnia, 11:37

   Trump powiedzial ze UK bedzie dla niego jak prostytutka, emergency, jak bedzie mial korzysc to ok, jak nie to zostawi, biznes jest biznes, zero sentymentow.

  • Ja
   13 sierpnia, 14:04

   Oczywiscie ze bedzie specjalny uklad miedzy USA i UK. USA sprzedawszystko co chce sprzedak UK po cenie jaka uzna za stosowna a w zamian za to UK wysle swoje wojsko na pierwsza linie kazdej amerykanskiej wojny.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama