Menu

Johnson: Po Brexicie zawrzemy "fantastyczną" umowę z USA

Johnson: Po Brexicie zawrzemy "fantastyczną" umowę z USA
Trump znowu komplementował Johnsona. (Fot. Getty Images)
Na dzisiejszym spotkaniu z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem we francuskim Biarritz prezydent USA Donald Trump oświadczył, że USA będą w stanie szybko zawrzeć umowę handlową z Wielką Brytanią. Z kolei Johnson oznajmił, że oba kraje 'zawrą fantastyczną porozumienie'.
Reklama

Na wspólnym śniadaniu przywódców, które było ich pierwszym spotkaniem, Trump zapowiedział, że umowa handlowa między dwoma krajami będzie bardzo poważna. Zapytany, czy ma dla Johnsona jakieś rady na temat Brexitu, odpowiedział: "On nie potrzebuje rad, to właściwy człowiek do tego zadania".

Z kolei brytyjski premier oznajmił, że oba kraje "po usunięciu przeszkód zawrą fantastyczną umowę handlową" i ocenił, że amerykański rynek stwarza dla jego kraju ogromne możliwości. Zastrzegł jednak, że rozmowy z Amerykanami na temat porozumienia handlowego będą trudne.

Podczas spotkania Tump przekazał również dziennikarzom, że jego kraj jest "bardzo blisko" poważnego porozumienia handlowego z Japonią. Oświadczył, że oba kraje pracują nad taką umową od pięciu miesięcy.

Johnson: "Amerykański rynek stwarza dla UK ogromne możliwości". (Fot. Getty Images)

Zapytany, czy nie ma wątpliwości w kwestii kroków eskalujących wojnę handlową z Pekinem, amerykański przywódca odpowiedział, że wątpliwości ma zawsze. "Obecnie całkiem dobrze dogadujemy się z Chinami" - ocenił.

W piątek Trump ogłosił zwiększenie stawek celnych na import z Chin. Zrobił to w odpowiedzi na ogłoszone wcześniej tego dnia przez rząd w Pekinie cła odwetowe na amerykańskie towary o wartości 75 mld USD.

Jak informuje agencja AP, Johnson podczas dzisiejszego śniadania podkreślił, że mówił Trumpowi o deeskalowaniu wojny handlowej. Podczas śniadania brytyjski premier opowiedział się za wolnym handlem, podkreślając, że Zjednoczone Królestwo czerpie z niego korzyści od ponad 200 lat.

  Komentarze
  • Johny Bravo
   25 sierpnia, 10:44

   Następny "fantastyczny jednorożec"

  • Tom
   25 sierpnia, 11:17

   To co mówi Trumpek to trzeba dzielić przez 50. On co innego mówi, a co innego robi, a Boris wciąż wierzy w jednorożce. Polska też przejedzie się na Trumpku jak przyjdzie do rozliczenia mienia żydowskiego. Trzeba być bardzo ostrożnym w stosunku do USA. Stany Zjednoczone to taka Rosja zachodu.

  • Przemko
   25 sierpnia, 12:47

   hurra! MGG (modyfikowane genetycznie g...no) zaleje brytyjskie półki. może i zachorowalność na raka zwiększy się kilkukrotnie - ale za to byndzie tanio!

  • 20002
   25 sierpnia, 14:13

   @Tom A konretnie to przykladowo kiedy tak zrobil ten "Trumpek"?

  • Magisterinzynier
   25 sierpnia, 14:30

   Jaka fantastyczna umowa i na co? Na to mozna tylko zlapac tych co glosowali za wyjsciem i dziandkow od "najjjczela farciarza". 90% podstawowych produktow pochodzi z europy winogrona truskawki jablka ryby wieprzowina jajka to europa trump chce dac? 6 litrowe cadilaki chryslery? Czy moze iphony? Pewnie ze to fantastyczna umowa ale dla usa pleps tego noe rozumie nie importujac cokolwiek z usa to czas czas czas i gigantyczne koszta trump wietrzy interes na tym ale dla usa!!!

  • Kama
   25 sierpnia, 16:32

   A babcia miała wąsy.

  • McKrecik
   25 sierpnia, 17:51

   Dopiero co gazety pisaly, ze kongres USA nie podpisze zadnej umowy handlowej w przypadku bezumownego wyjscia UK, wiec Tramp moze obiecac co che jak kongres ma decydujace zdanie

  • Lena
   26 sierpnia, 04:23

   No już się cieszymy, o Boziu!

  • Antek
   26 sierpnia, 05:48

   tak bedzie umowa fantastyczna dla UK na export frydek z vinegrem on naprawde czy tylko udaje glupka

  • 😂🤣😂🤣
   29 sierpnia, 17:12

   Dwa niespełna rozumu dziwadła

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama