Menu

Johnson: Ciężko będzie zawrzeć umowę handlową z USA w ciągu roku

Johnson: Ciężko będzie zawrzeć umowę handlową z USA w ciągu roku
Johnson: Oba kraje "po usunięciu przeszkód zawrą fantastyczną umowę handlową. (Fot. Getty Images)
USA chciałyby zawrzeć umowę handlową z Wielką Brytanią w ciągu roku po Brexicie, jednak będzie to trudne - ocenił dzisiaj brytyjski premier Boris Johnson po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas szczytu G7 w Biarritz.
Reklama

Na spotkaniu z brytyjskim premierem Trump oświadczył, że USA będą w stanie szybko zawrzeć umowę handlową z Wielką Brytanią i że będzie to bardzo szerokie porozumienie.

"Jestem za to bardzo wdzięczny. Czekamy z niecierpliwością na dość obszerne rozmowy o tym, jak kontynuować nasze stosunki w wielu kwestiach, w szczególności w sprawie handlu" - wskazał brytyjski premier, komentując zapowiedź Trumpa.

Odnosząc się do sprawy Brexitu, Johnson podkreślił, że ostatnich dniach "zmienił się nastrój w UE". (Fot. Getty Images)

"Wiele lat to przesada, ale zrobienie tego wszystkiego w ciągu roku będzie ciężkie" - dodał Johnson przed kamerami telewizji BBC po rozmowach z Trumpem. Wskazał też, że oba kraje "po usunięciu przeszkód zawrą fantastyczną umowę handlową" i ocenił, że amerykański rynek stwarza dla jego kraju ogromne możliwości.

Odnosząc się do sprawy Brexitu, Johnson podkreślił, że ostatnich dniach "zmienił się nastrój w UE". Osiągnięcie porozumienia zależy teraz w całości od Unii Europejskiej - dodał. Premier poinformował też, że szanse uzgodnienia porozumienia o Brexicie z Unią Europejską "poprawiają się", jednak są "niepewne".

Oświadczył też, że Wielka Brytania z łatwością poradziłaby sobie w przypadku wyjścia bez porozumienia i dodał, że wystąpienie braków żywności w Wielkiej Brytanii jest "bardzo mało prawdopodobne".

  Komentarze
  • Kargul
   25 sierpnia, 19:51

   Smaczne i tanie GMO nadchodzi... ale najlepsza informacja jest taka ze teraz brytyjska BSE - wołowina nie będzie mieć szans na rynku ze świetną amerykańska świecąca w nocy od pysznych dodatków. Amerykańskie znaczy największe najlepsze najszybsze... Trump o tym dobrze wie i jest pewien sukcesu.

  • Gladius
   25 sierpnia, 20:10

   Nie dam rady patrzeć na tą jego fałszywą mor...

  • Dzejm rol
   25 sierpnia, 20:36

   przez ten bialy leb bedzie wojna gospodarcza

  • Czytelnik anonimowy
   26 sierpnia, 10:39

   Ile bedzie kosztowac taka wolowina wprostcz brytanii na amerykanskim stole? I kto ja kupi? Za darmo sie tego wszystkiego nie przetransportuje. Pozatym brytyjskie towary nie maja zadnych szans z swiecacymi w nocy full gmo i pestycydow wybornych, tanich amerykanskich towarow. Sadze ze to nie UE powinna sie bac lub zmieniac nastroje po szczycie G27

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama