Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jesteś na zasiłku? Wynajmiesz już każde mieszkanie na Zoopla

Jesteś na zasiłku? Wynajmiesz już każde mieszkanie na Zoopla
10 proc. ofert najmu na Zoopla zawierało adnotację: "brak zasiłku mieszkaniowego". (Fot. Getty Images)
Jeden z największych brytyjskich serwisów nieruchomości otwiera drzwi przed lokatorami na zasiłkach mieszkaniowych. Zoopla zabroni właścicielom nieruchomości zamieszczania ofert najmu, które wykluczają osoby korzystające z pomocy społecznej - informuje BBC.
Reklama

W listopadzie ub. roku National Housing Federation i organizacja charytatywna Shelter przeanalizowały 86 tys. ogłoszeń na Zoopla.

Okazało się, że 8 710 ofert najmu zawierało adnotacje: "bez DSS" (powszechnie używanego skrótu nieistniejącego już Departamentu Zabezpieczeń Społecznych - Department of Social Security) lub "brak zasiłku mieszkaniowego". Śledztwo BBC wykazało, że taka polityka była egzekwowana, nawet jeśli najemcy mogli sobie pozwolić na czynsz.

Chociaż odmawianie ludziom zasiłków nie jest niezgodne z prawem, to - zdaniem Shelter - może naruszyć Equality Act - ustawę, która określa różne rodzaje dyskryminacji.

Na początku tego miesiąca minister ds. mieszkalnictwa Heather Wheeler wezwała do zaprzestania takich praktyk i zapowiedziała, że ​​jeśli sektor nie podejmie w tym kierunku żadnych działań, "​​rząd zbada wszystkie możliwości, aby uczynić je nielegalnymi".

Jak informuje BBC, parlamentarny Komitet Pracy i Emerytur rozpoczął już dochodzenie w sprawie dyskryminacji osób korzystających ze świadczeń socjalnych.

W Anglii zasiłek mieszkaniowy otrzymuje ok. 889 tys. osób.

 

  Komentarze


  • Kris
   15 marca, 14:52

   To sie czytelnik z thc uciesza w koncu beda mogli zejsc z pietrowego lozka pod pierdzacym romkiem i jak polacza benefity wynajma sobie studio

  • Mar
   15 marca, 21:50

   co za roznica jak na zoopla i tak mieszkania sa przez agencje... a agencja ma swoje wymagania co do wynajmu, osoba która ma około 30 tys rocznego dochodu na zasiłku nie będzie, aosoba, która ma mniej rocznego dochodu niestety mieszkania nie wynajmie... wiec po co ten wpis ?? co on zmienia, może niech się zajma agencjami !!! bo wymagania to maja chore ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama