Jedenaste z rzędu zwycięstwo Liverpoolu

Liverpool miał całkowitą kontrolę nad przebiegiem spotkania. (Fot. Getty Images)
Prowadzący w angielskiej ekstraklasie piłkarze Liverpoolu pokonali wczoraj u siebie beniaminka Sheffield United 2:0 w 21. kolejce. To 11. z rzędu ligowe zwycięstwo 'The Reds', piąte kolejne bez straty gola i zarazem 37. z rzędu mecz bez porażki w tych

Gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie, kiedy Szkot Andrew Robertson dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki posłał Egipcjanin Mohamed Salah. Na 2:0 podwyższył w 64. Senegalczyk Sadio Mane.

Liverpool miał całkowitą kontrolę nad przebiegiem spotkania. Na początku meczu rywale oddali jeden celny strzał, z którym łatwo poradził sobie brazylijski bramkarz Alisson Becker, a później praktycznie ani razu nie stworzyli zagrożenia. Wyjątkiem była akcja z 87. minuty, kiedy z bliska na bramkę uderzał Szkot Oliver McBurnie, ale skiksował i posłał piłkę wprost do Alissona.

Statystyki również wskazywały na ogromną przewagę gospodarzy - mieli piłkę przez 75 procent czasu gry, stworzyli 19 okazji bramkowych, a rywale - trzy.

Ostatnia porażka w Premier League podopiecznym Niemca Juergena Kloppa przydarzyła się niemal równo rok temu - 3 stycznia 2019, kiedy ulegli na wyjeździe mistrzowi kraju Manchesterowi City 1:2. Od tego czasu ich bilans to 32 zwycięstwa i pięć remisów.

Passa bez ligowej porażki przed własną publicznością trwa od maja 2017 roku - 51 meczów, 41 wygranych, 10 remisów.

Liverpool ma 58 punktów i o 13 wyprzedza wicelidera Leicester City, a o 14 broniący tytułu Manchester City. Do tego ma o jeden mecz rozegrany mniej od tych rywali. Beniaminek z Sheffield, który poniósł dopiero drugą wyjazdową porażkę w tym sezonie, jest na ósmej pozycji z 29 punktami.