Janowicz in second round in Rolland Garros

Jerzy Janowicz wraca do formy (Fot. Getty Images)
Jerzy Janowicz of Poland is in second round in Rolland Garros after victory over French Maxime Hamou 6:7 (4-7), 6:3, 6:4, 6:4.

Jerzy Janowicz wygrał z Francuzem Maxime Hamou 6:7 (4-7), 6:3, 6:4, 6:4. Polak największe problemy miał w pierwszym secie, który zakończył się przegranym dla niego tie-breakiem.

To pierwszy wygrany mecz Janowicza po kwietniowej przerwie spowodowanej problemami z kręgosłupem. Jego kolejnym rywalem będzie triumfator starcia między Czechem Jirim Veselym i Argentyńczykiem Leonardo Mayerem.

Łodzianin jest 50. rakietą świata, Hamou - 225. 20-letni Francuz, który dostał od organizatorów "dziką kartę", nigdy wcześniej nie zagrał w imprezie wielkoszlemowej, ponadto po raz pierwszy wystąpił w zawodach ATP Tour. Na co dzień walczy w turniejach niższej rangi - challengerach i turniejach ITF.

Janowicz w głównej drabince French Open znalazł się po raz trzeci. W dwóch poprzednich edycjach odpadł w trzeciej rundzie.

Tym razem zaprezentuje się paryskim kibicom także w deblu, w parze z Finem Jarkko Nieminenem.