Menu

Jamaica's 'spoilt' male sprinters need to work harder

Jamaica's 'spoilt' male sprinters need to work harder
Bolt przyznał, że jego młodsi koledzy nie mają zbyt wielkiej motywacji do uprawiania sportu na bardzo wysokim poziomie. (Fot. Getty Images)
Olympic sprint great Usain Bolt sees struggle ahead for Jamaica's men at the world championships, claiming the Caribbean nation's 'spoiled' young sprinters lack the discipline to train and the hunger for success.
Advertisement
News available in Polish

32-letni Bolt, który na igrzyskach olimpijskich wygrywał ośmiokrotnie od 2008 do 2016 roku, a karierę zakończył w 2017, przyznał, że jego młodsi koledzy z reprezentacji nie mają zbyt wielkiej motywacji do uprawiania sportu na bardzo wysokim poziomie. "Sytuacja nie poprawi się, gdyż młodzi ludzie są trochę rozpieszczeni" - ocenił.

Przed mistrzostwami świata w Dausze, które będą pierwszym znaczącym wydarzeniem w światowej lekkiej atletyce od zakończenia kariery przez Bolta, znakomity sprinter widzi medalowe szanse dla Jamajki tylko wśród kobiet. Shelly-Ann Fraser-Pryce i Elaine Thompson niedawno uzyskały identyczny czas 10,73 na 100 m podczas mistrzostw Jamajki w Kingston.

"Uważam, że nasze zawodniczki są bardziej ambitne i skoncentrowane na celu, chcą osiągnąć konkretny wynik i po to pracują na treningach. Zależy im na ciągłej poprawie. Nie widzę tego u mężczyzn. Spadł poziom jamajskich sprinterów" - przyznał rekordzista świata na 100 i 200 m.

MŚ w Katarze odbędą się od 28 września do 6 października.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Advertisement