Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jakie masz prawa? Nowa strona dla obywateli UE w Szkocji dostępna po polsku

Jakie masz prawa? Nowa strona dla obywateli UE w Szkocji dostępna po polsku
Organizatorzy akcji prezentują materiały promocyjne. (Fot. citizensrightsproject.org)
Projekt 'EU Citizens' Rights' przygotował dla obywateli UE w Szkocji świąteczną niespodziankę. Nowa strona internetowa citizensrightsproject.org zawiera informacje o prawach obywateli UE przed Brexitem i po nim w formie wielojęzycznych wideo, ulotek do pobrania, przewodników w języku angielskim i innych.
Reklama

Strona jest cennym zasobem obywateli UE mieszkających w Szkocji oraz dla pracujących z nimi organizacji.

“Przez ostatnie trzy miesiące podróżowaliśmy po Szkocji z serią spotkań o prawach obywateli UE. Zorganizowaliśmy również serię konsultacji i grup dyskusyjnych, by poznać potrzeby obywateli UE przed Brexitem. Często poruszano na nich temat powstania odpowiedniej strony internetowej z materiałami godnymi zaufania” - wyjaśnia Mark Lazarowicz, założyciel inicjatywy EU Citizens' Rights Project, z zawodu adwokat.

Dorota Peszkowska, koordynatorka projektu, dodaje:

“Każdy dzień przynosi nowe wieści na temat Brexitu, dlatego strona musi być regularnie aktualizowana. Nieustannie zbieramy wskazówki i podpowiedzi od organizacji partnerskich, by zebrać jak najwięcej przydatnych i wiarygodnych źródeł informacji. Strona zawiera sekcje poświęcone prawu do pobytu w UK, do podjęcia zatrudnienia, edukacji, dostępu do NHS i wielu innych. Warto pamiętać, że do daty Brexitu nasze prawa w UK nie ulegają zmianie i wiedzieć, gdzie szukać pomocy, jeśli landlord lub potencjalny pracodawca potraktują nas nieuczciwie”.

Strona jest obecnie dostępna po angielsku, polsku, hiszpańsku i rumuńsku (sprawdź TUTAJ). W przygotowaniu są dwie kolejne wersje językowe.

Strona citizensrightsproject.org powstała przy wsparciu finansowym szkockiego rządu. Obecnie w Szkocji mieszka ok. 235 tys. obywateli UE, blisko połowa z nich to Polacy.

 

  Komentarze


  • Mirek London
   17 grudnia 2018, 21:01

   Co za bzdury.....tam nie ma nic po polsku, wszystkie informacje sa w jezyku angielskim.
   Zastanawiam sie po co Londynek powtarza takie bzdury, ze to polska wersja jezykowa.......

  • Pisasz
   18 grudnia 2018, 06:58

   Mirek London. Pokazałeś właśnie swój poziom inteligencji. Moja 10 letnia córka zmieniła język na polski w ciągu 5 sekund.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama