Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jak Home Office "poluje" na nielegalnych imigrantów?

Jak Home Office "poluje" na nielegalnych imigrantów?
Home Office "poluje" na nielegalnych imigrantów korzystających z usług instytucji państwowych. (Fot. Getty Images)
Home Office 'czyha' na nielegalnych imigrantów w terenie. Ministerstwo umieszcza swoich urzędników w instytucjach państwowych i prywatnych firmach, aby za 60 funtów na godzinę wyłapywali osoby, które nie mają uregulowanego statusu imigracyjnego.
Reklama

Zgodnie z wewnętrznymi dokumentami, do których dotarł dziennik "Observer”, Home Office bardzo aktywnie działa w terenie, korzystając m.in. z rejestrów NHS. Brytyjskie MSW wysyła swoich ekspertów również do władz lokalnych i prywatnych firm.

Urzędnicy Home Office mają za zadanie wyłapywać osoby nielegalnie przebywające w Wielkiej Brytanii. Usługa takiego eksperta wyceniana jest na 58,20 funtów za godzinę pracy.

W sobotę zażądano od resortu ujawnienia, ilu pracowników Home Office zostało umieszczonych w firmach i przedstawienia listy przedsiębiorstw, które skorzystały z płatnej pomocy urzędników.

Urzędnicy Home Office mają za zadanie wyłapywać osoby nielegalnie przebywające w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Prawnicy imigracyjni ostrzegli, że te praktyki są dowodem na to, że brytyjski rząd próbuje wprowadzać kontrole imigracyjne na każdej płaszczyźnie życia w kraju. 

Ostrzegali, że taki system podważa zaufanie społeczne oraz zniechęca imigrantów do korzystania z usług, których potrzebują.

"Urzędnicy mają za zadanie żądać opłat od imigrantów za usługi lub odmówić dostępu do usługi, jeśli ci nie udowodnią, że są legalnie w Wielkiej Brytanii” – przekazuje "The Guardian’.

Obecnie "w terenie” dla Home Office pracuje 13 oficerów imigracyjnych. Wiele instytucji państwowych jest zobligowanych do sprawdzenia statusu imigracyjnego korzystających z ich usług osób.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama