Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jaguar Land Rover zmniejszy zatrudnienie w Wielkiej Brytanii

Jaguar Land Rover zmniejszy zatrudnienie w Wielkiej Brytanii
Znany producent samochodów przenosi produkcję poza UK. (Fot. Getty Images)
W związku z przeniesieniem produkcji modelu Discovery na Słowację firma Jaguar Land Rover zmniejszy zatrudnienie w swych zakładach na terytorium Wielkiej Brytanii. Obecnie w tym kraju ma ok. 40 tys. pracowników.
Reklama

"Potencjalne straty w zatrudnieniu na terytorium Wielkiej Brytanii są przykre, jednak stanowią element długoterminowej strategii produkcyjnej, wprowadzonej w związku z globalnym przekształcaniem naszego biznesu" - podała firma w komunikacie. W zeszłym roku szef finansów JLR Ken Gregor prognozował, że przeniesienie produkcji z Wielkiej Brytanii przyniesie oszczędności rzędu kilku tysięcy funtów na każdym samochodzie.

Mimo tych decyzji nowe Range Rovery i Range Rovery Sport będą produkowane w fabryce Solihull w środkowej części Anglii. Samochody powstaną na bazie nowej architektury, która umożliwi zastosowanie zarówno silników benzynowych jak i dieslowskich, hybrydowych i elektrycznych.

W zeszłym tygodniu JLR podało, że w tym roku zlikwiduje 1 tys. miejsc pracy i zmniejszy produkcję w dwóch brytyjskich fabrykach w związku z malejącym zapotrzebowaniem na samochody z silnikami Diesla. Firma podkreśla też negatywny wpływ Brexitu na jej wyniki sprzedaży. W styczniu br. JLR podało, że jeszcze w tym roku podejmie decyzję na temat budowy samochodów elektrycznych na miejscu w Wielkiej Brytanii. Od 2020 roku wszystkie nowe modele mają być dostępne w wersjach hybrydowych lub elektrycznych.

Należącego do pochodzącego z Indii koncernu Tata Motors JLR produkuje prawie jeden na trzy z 1,7 mln samochodów powstających rocznie w Wielkiej Brytanii. Jednak ich jedyny elektryczny model, I-Pace, powstaje w zakładach w Austrii. Produkcja w fabryce w mieście Nitra na zachodzie Słowacji ma ruszyć do końca tego roku. Rocznie taśmę produkcyjną ma tam opuszczać do 300 tys. samochodów. Obecnie zatrudnienie znalazło już tam 1,4 tys. osób.

Obecnie w Wielkiej Brytanii firma produkuje ponad 530 tys. samochodów rocznie. Dysponuje w tym kraju trzema fabrykami, ma też zakłady produkujące silniki. Zatrudnia tam ok. 40 tys. osób.

 

  Komentarze


  • Olo
   13 czerwca, 09:20

   ostatnio to same masowe na kilka tys ludzi zwolnienia redukcje it wszystko przez bexit ktory jeszcze nie nastapil

   wiec nie dziwie sie e jest propaganda aby nie bylo brexitu iz totalnie uk gospodarce sie to nie oplaca

  • Promocja
   13 czerwca, 09:35

   Najwyzsza pora kupowac torby w krate

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama