Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jaguar Land Rover i BMW będą współpracować nad samochodami elektrycznymi

Jaguar Land Rover i BMW będą współpracować nad samochodami elektrycznymi
Przez współdzielenie kosztów, planowanie produkcji i skoordynowane zakupy firmy planują osiągnąć znaczne oszczędności. (Fot. Getty Images)
BMW razem z firmą Jaguar Land Rover (JLR) zaprojektują napędy, skrzynie biegów i energoelektronikę dla przyszłej generacji samochodów elektrycznych - poinformował w oświadczeniu niemiecki koncern motoryzacyjny. Podmioty liczą, że dzięki współpracy, obniżą koszty rozwoju aut na prąd.
Reklama

BMW i Jaguar Land Rover wspólnie opracują podzespoły dla samochodów elektrycznych

W opublikowanym komunikacie szef badań i rozwoju BMW Klaus Froehlich zwraca uwagę, że porozumienie z JLR przyspieszy wprowadzenie na rynek nowych technologii. Dodatkowo jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów.

Bawarska marka chce do 2025 roku wypuścić na rynek 12 w pełni elektrycznych samochodów. Obecnie ich jedyną propozycją w tym segmencie jest hatchback i3.

Przez współdzielenie kosztów, planowanie produkcji i skoordynowane zakupy firmy planują osiągnąć znaczne oszczędności. Zdaniem BMW, każdy z podmiotów będzie jednak samodzielnie produkował elektryczne jednostki napędowe. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama