Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Ja, Ibra". Szwedzi kręcą film fabularny o Ibrahimovicu

"Ja, Ibra". Szwedzi kręcą film fabularny o Ibrahimovicu
Scenariusz będzie gotowy już w tym roku, zdjęcia w następnych, a za niecałe dwa lata odbędzie się premiera. (Fot. Getty Images)
Biografia byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Szwecji i obecnie napastnika Los Angeles Galaxy Zlatana Ibrahimovica wydana w 2011 roku stała się takim hitem wydawniczym, że na jej podstawie nakręcony zostanie film fabularny. Premiera przewidziana jest za dwa lata.
Reklama

Dla wydawnictwa Albert Bonnier AB popularność książki "Ja, Zlatan Ibrahimovic", (w Polsce "Ja, Ibra") była nieoczekiwana, bo tylko w pierwszym miesiącu sprzedano aż 415 tysięcy egzemplarzy w 10-milionowej Szwecji. Publikacja pobiła rekord najszybciej sprzedającej się w tym kraju książki. 

Autorem książki jest dziennikarz i pisarz David Lagercrantz, który pisze teraz scenariusz. Film wyreżyseruje Jens Sjoegren, a jego producentem jest szwedzka firma B-Reel Film.

Jej założyciele, renomowany duet producencki Mattias Nohrborg i Fredrik Heinig, poinformowali, że projekt przygotowany jest w detalach zarówno artystycznie, jak i finansowo. Scenariusz będzie gotowy już w tym roku, zdjęcia w następnych, a za niecałe dwa lata odbędzie się premiera.

"Mając taki temat, takie nazwisko scenarzysty i renomowanych producentów, już dziś można powiedzieć, że film będzie sukcesem" - skomentował dziennik "Expressen". Według informacji mediów, premiera ma się odbyć na początku 2021 roku, równocześnie w Sztokholmie i Los Angeles.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama