Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Izrael zamyka granice w walce z nowym wariantem koronawirusa

Izrael zamyka granice w walce z nowym wariantem koronawirusa
Izrael jest pierwszym krajem, który całkowicie zamknął swoje granice w związku z pojawieniem się wariantu Omikron.
Premier Naftali Bennett oświadczył, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa od dzisiejszego wieczora Izrael zamyka granice dla cudzoziemców. Zakaz potrwa 14 dni.

Reklama
Reklama

Obywatele Izraela powracający z zagranicy zobowiązani są do zdania testu PCR po powrocie do kraju i kwarantanny. Zaszczepieni i zdrowi Izraelczycy przejdą trzydniową kwarantannę, nie zaszczepieni będą w samoizolacji przez siedem dni,pod warunkiem, że wynik drugiego testu na koronawirusa będzie negatywny - zadecydował rząd.

W piątek władze izraelskie postanowiły umieścić wszystkie kraje afrykańskie, z wyjątkiem części północnej kontynentu, na czerwonej liście państw, do których wyjazd Izraelczyków jest zabroniony bez specjalnego pozwolenia.

Zabroniony został też wjazd do Izraela podróżnych z tych krajów. Israel Logistics Service korzystając min. z antyterrorystycznego monitoringu telefonów komórkowych lokalizuje wszystkich, którzy przybyli z tych państw w ciągu ostatniego tygodnia, by "poinstruować ich, aby natychmiast udali się na kwarantannę" - poinformowało biuro.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wariant koronawirusa Omikron występujący w kilku krajach południowej Afryki, został zidentyfikowany w Izraelu u pacjenta, który wrócił z Malawi. Prowadzone są też badania siedmiu kolejnych przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa.

Czytaj więcej:

Nowy wariant koronawirusa - Omikron - podniesiony do rangi niepokojącego. Co o nim wiemy?

Wariant Omikron już w UK. Brytyjscy naukowcy uspokajają: "Obawy są wyolbrzymione"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama