Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Izba Gmin zadecydowała: Nie będzie drugiego referendum ws. Brexitu

Izba Gmin zadecydowała: Nie będzie drugiego referendum ws. Brexitu
W razie braku jakichkolwiek, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę już za 15 dni. (Fot. Getty Images)
Brytyjska Izba Gmin odrzuciła dzisiaj propozycję wprowadzenia poprawki do niewiążącej uchwały parlamentu ws. ewentualnego opóźnienia wyjścia kraju z Unii Europejskiej, która stanowiłaby polityczne zobowiązanie do organizacji drugiego referendum ws. Brexitu.
Reklama

Za takim pomysłem zagłosowało jedynie 85 posłów, a przeciwko było 334. O wyniku głosowania zdecydowało m.in. to, że większość opozycyjnej Partii Pracy - która nie wyklucza poparcia takiego scenariusza w przyszłości - wstrzymała się od głosowania.

Nawet jednak gdyby wszyscy posłowie laburzystów zagłosowali za drugim referendum, poprawka dalej zostałaby odrzucona.

Zwolennicy ponownego referendum argumentowali, że należy poczekać w tej sprawie do momentu, w którym będzie to jedyna lub jedna z niewielu opcji pozostałych w toku dyskusji na temat Brexitu i będzie możliwość formalnego wdrożenia jej w życie.

Jak tłumaczyli, poparcie jej w dzisiejszym głosowaniu nie osiągnęłoby pożądanego efektu, bo poprawka byłaby odrzucona głosami rządu i wspierającej go północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP), a nawet w razie mało prawdopodobnego sukcesu wynik nie byłby wiążący prawnie.

W razie braku jakichkolwiek innych ustaleń, niezależnie od przyjętej wcześniej wczoraj opinii politycznej Izby Gmin przeciwko bezumownemu wyjściu z UE, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy 29 marca.

 

  Komentarze


  • Lon
   14 marca, 20:51

   Nie będzie referendum, ale też i nie będzie brexitu.

  • Jj
   14 marca, 20:53

   Niech Królowa zdecyduje wówczas nie złamią woli narodu w koncu to poddani

  • KUBA LANG
   14 marca, 21:08

   Brexit Brexit o co chodzi do cholery z tym brexitem ? (jakies nowe benefity daja ?)

  • KUBA LANG
   14 marca, 21:12

   Brexit Brexit o co chodzi do cholery z tym brexitem ? (jakies nowe benefity daja ?)

  • M
   14 marca, 21:49

   Sąd Europejski zdecydował, że UK może jednostronnie zrezygnować z Brexitu. Rząd Brytyjski doskonale o tym wie i jeśli będzie miał "nóż na gardle" skorzysta z takiej możliwości.

  • Monty Python
   15 marca, 05:19

   Z umową nie, bez umowy nie, drugiego referendum nie... Hmmmmm 😂😂😂

  • True 7
   15 marca, 07:37

   Brexit,czasem wydaje mi się to świadomą prowokacją ,do sposobu zarobienia pieniędzy przez rząd,drogą legalizacji pobytu obcokrajowców.Bo w Angli to bardzo duży procent.Z drugiej strony za sposobem wyjścia dużo jest do stracenia.Jednak pamiętajmy że Anglia dobrze a nawet lepiej sobie radziła bez wspólnoty.

  • Krono
   15 marca, 10:45

   True7 stąpasz po cienkim lodzie ratuje cie tylko to ze nie masz namacalnych dowodów,a i pewnie innych celów polityków nie znasz .Kto wie ten zgarnie kasę i władzę.
   Posiedzmy tutaj i poczytajmy naszych polityków z londynka co zmieniaja swiat a stajnia w chałupie.

  • KobietaUK
   15 marca, 15:43

   True, to masz chyba tajemna wiedzę,inna niż cały świat,bo Wielka Brytania prosiła o przyjęcie do UE,choć nie spełniała warunków,bo Margaret Tacher doprowadziła kraj do biedy ogromnej. Brytyjczycy wyjeżdżali do Niemiec pracować w latach 70-tych. Gdyby nie ładowanie pomocy unijnej wtedy,to dziś byłby to jeden z najbiedniejszych krajów Europy. Anglicy nie lubią być wdzięczni. Udają zawsze lordów.

  • Dariusz Salamon
   16 marca, 09:07

   Tak kobietoUK widze ze duzo ludzi nic kompletnie nie wie na temat angli cos tam przeczytaja i udaja znawcow historii.Anglicy sa butni i rzadko przepraszaja.Mysle ze Monarchia im w dupach poprzewracala bo mysla ze to czasy kolonialne.Tkwia w lesie razem z Robin Hoodem .Niestety Krolowa takiej decyzji nie podejmie bo monarchia nie moze.Krolowa jest szlachcianka i nie wypowiada sie nawet publicznie na pewne tematy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama