Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

It's set to be a bitterly cold St Patrick's weekend - and snow could make a return

It's set to be a bitterly cold St Patrick's weekend - and snow could make a return
Czy na Zieloną Wyspę powróci zima? (Fot. Getty Images)
The national forecaster has predicted cold temperatures and snow showers for the St Patrick's Day weekend, just two weeks after the 'Beast from the East' departed. While Ireland is now enjoying milder than average temperatures for this time of year, with a feeling of spring in the year, Met Eireann has said that conditions will turn much colder again.
Advertisement
News available in Polish

Choć od ataku "Bestii ze Wschodu” minęły 2 tygodnie i obecnie mieszkańcy Zielonej Wyspy cieszą się wiosennymi temperaturami, to taka aura nie potrwa długo.

"Jeszcze jest za wcześnie, by mieć całkowitą pewność, ale wiele wskazuje na to, że w święto patrona Irlandii może padać śnieg. Ochłodzenie przyniosą północno-wschodnie wiatry znad Skandynawii” - poinformował urząd synoptyczny.

Według prognoz, nadchodząca sobota ma być w większości sucha, za to w hrabstwach leżących na wschodnim i południowym wybrzeżu może dojść do opadów śniegu. W Dublinie spodziewane są obfite opady deszczu i maksymalnie 5 st. C. Podobnie ma być w niedzielę, choć można oczekiwać więcej przejaśnień.

Temperatury mają osiągnąć maksymalnie 1-2 st. C. na północy i wschodzie oraz 5-6 st. C na wybrzeżu zachodnim i południowym.

Sobotnia noc zapowiada się bardzo zimna, z przymrozkami i deszczem ze śniegiem – szczególnie na wschodzie.

Deric O hArtagain, prezenter TV3, zamieścił w mediach społecznościowych grafikę, z której wynika, że w niedzielę temperatura może spaść nawet do -8 st. C.

"Czyżby Bestia ze Wschodu powracała? Wskazywałyby na to przewidywania na niedzielę, 18 marca. Nic jeszcze nie jest jednak potwierdzone” - napisał na Twitterze, wywołując prawdziwą lawinę komentarzy.

Biuro meteorologiczne Met Eireann przewiduje jednak na ten dzień nie mniej niż 1 st. C, choć noc ma być mroźna.

Tymczasem w Irlandii panują przyjemne temperatury, choć przez całą dobę ma być mokro. Do północy obowiązuje żółty alert w związku z ulewami i porywistymi wiatrami. Lokalnie istnieje ryzyko podtopień.

Jutro ma być nieco pogodniej, jednak nadal przeważnie niebo będzie zachmurzone i od czasu do czasu popada. W piątek ma być podobnie, nieco spadnie tylko temperatura.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Advertisement