Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

"It's easier to have a part-time job than to have a full-time job"

"It's easier to have a part-time job than to have a full-time job"
Juncker: "Szef Komisji pracuje 18 godzin dziennie. Przewodniczący Rady Europejskiej mniej". (Fot. Getty Images)
Jean-Claude Juncker admitted that he would have preferred the job of Council president, where he could cut compromises to make final decisions rather than merely proposing initiatives, which is the role of the Commission. And he took the chance to jab at Tusk for holding a part-time job.
Advertisement
News available in Polish

"Jestem człowiekiem kompromisu. Dobrze jest składać propozycje, dobrze mieć wiele inicjatyw, ale jako przewodniczący Komisji Europejskiej nie jesteś tym, kto o nich decyduje. Robią to Rada Ministrów UE, Rada Europejska" - przyznał w wywiadzie dla brukselskiego portalu Politico.

Zasugerował jednocześnie, że wolałby być mniej obciążony pracą, a takie jest - jego zdaniem - stanowisko szefa Rady Europejskiej.

"Łatwiej jest mieć pracę na część etatu niż na cały etat. Szef Komisji pracuje 18 godzin dziennie. Przewodniczący Rady Europejskiej mniej, powiedzmy" - oświadczył. Prowadzący wywiad obiecał, że następnym razem zapyta Tuska, czy ma taką samą opinię. "Tak, ma taką samą" - odparł szef KE.

Juncker ujawnił, że nie był proszony o to, by pozostać w urzędzie na kolejną kadencję. Tłumaczył, że decyzja, by zakończyć po pięciu latach pracę w roli szefa KE, dała mu niezależność od chcących wpływać na jego decyzje szefów państw i rządów.

Szef KE przyznał, że lubi prezydenta USA Donalda Trumpa, choć nie zgadza się z nim w wielu kwestiach. Jak wskazał, dobre relacje na poziomie ludzkim pomagają w prowadzeniu trudnych negocjacji.

Juncker zdradził ponadto, że po raz ostatni sam prowadził samochód w 2009 r. i musi odnowić prawo jazdy, by móc się poruszać autem po odejściu z urzędu.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Advertisement