Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Italy braced for 'one of the hottest heatwaves in a decade'

Italy braced for 'one of the hottest heatwaves in a decade'
Najgorętszym miastem ma być Turyn. (Fot. Getty Images)
Italy is set to swelter this week, with temperatures forecast to climb over 40 degrees Celsius in several parts of the country
Advertisement
News available in Polish

"Będzie jak w szybkowarze" - zaznaczają synoptycy we włoskich mediach w kolejnym dniu upałów panujących w większości kraju i w oczekiwaniu na dalszy wzrost temperatur do ponad 40 stopni.

Przewiduje się, że temperatury zaczną rosnąć jutro, a kulminacja ma nastąpić między czwartkiem a piątkiem. Najwyższe upały, wynoszące do 42 stopni i stanowiące zagrożenie dla zdrowia, spodziewane są w centrum i na północy Włoch. Najgorętszym miastem ma być Turyn.

Niebezpieczny skwar będzie panować na Nizinie Padańskiej oraz w części Toskanii, zwłaszcza we Florencji, a także w regionach Umbria i Lacjum, w tym w Rzymie.

Koniec czerwca będzie łagodniejszy dla mieszkańców i turystów na południu kraju - tam słupek rtęci pokaże maksymalnie 35 stopni Celsjusza.

Najwyższe upały, wynoszące do 42 stopni, spodziewane są w centrum i na północy Włoch. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Advertisement