Italian league: Lozano scored in the ninth second, but Napoli lost

Pomimo świetnej akcji Lozano (na zdj. przy piłce), Napoli przegrało... (Fot. Getty Images)
Mexican Hirving Lozano scored for Napoli in the ninth second of his away game against Verona, but it was a nice bad start. The Neapolitans lost 1-3 and fell to sixth place in the Italian league table.

Tuż po rozpoczęciu meczu Lozano otrzymał długie podanie od Niemca Diego Demme, wykorzystał błąd Federico Dimarco i posłał piłkę do siatki. Od pierwszego gwizdka upłynęło dokładnie 8,95 sekundy. To trzeci najszybszy gol w historii Serie A. Szybciej zdobyli bramki tylko Rafael Leao dla AC Milan w ubiegłorocznym meczu z Sassuolo (6,8 s) oraz napastnik Piacenzy Paolo Poggi w spotkaniu z Fiorentiną w 2001 roku (8,9 s).

W 34. minucie Dimarco zrehabilitował się za nieudaną interwencję, strzelając wyrównującego gola, a w drugiej połowie zwycięstwo Veronie dały trafienia Czecha Antonina Baraka oraz Mattii Zaccagniego. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Paweł Dawidowicz, a w ekipie gości do 83. minuty występował Piotr Zieliński.

We wcześniejszym meczu z udziałem dwóch polskich piłkarzy Juventus Turyn pokonał u siebie Bolognę 2:0. Bramki gospodarzy bronił Wojciech Szczęsny, a gości - Łukasz Skorupski.

Juventus i Napoli mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz.