Italian league: Juventus started with a modest win

Piłkarze Juventusu pokonali zespół z Parmy. (Fot. Getty Images)
Juventus Turin, with Wojciech Szczęsny in the goal, from the away win with Parma 1: 0 started the battle for the ninth in a row, and the 36th in history Italian champion. The basic composition was none of the players acquired in the summer.

Ekipa z Turynu zainaugurowała sezon ligowy nie tylko w składzie z poprzednich rozgrywek, ale i bez nowego trenera Maurizio Sarriego na ławce, gdyż z powodu silnego zapalenia płuc 60-letni Włoch ma dołączyć do drużyny za kilka dni.

Wśród rezerwowych znaleźli się m.in. ściągnięci do Turynu latem Holender Matthijs de Ligt czy Francuz Adrien Rabiot (wszedł do gry w 63. minucie), a Walijczyka Aarona Ramseya w ogóle nie było w kadrze.

Pewny miejsca w składzie może być póki co 35-letni obrońca Giorgio Chiellini, który w 21. minucie w zamieszaniu podbramkowym zmienił kierunek lotu piłki po uderzenia Alexa Sandro i uzyskał jedynego gola.

Niedługo później do siatki posłał piłkę Cristiano Ronaldo, ale sędzia po analizie zapisu wideo gola nie uznał.

Wieczorem Fiorentina spotka się z Napoli. W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się bramkarz Bartłomiej Drągowski, a w rezerwie Szymon Żurkowski. W zespole z Neapolu od pierwszego gwiazdka arbitra zagra Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik z powodu lekkiego urazu mięśnia nie znalazł się w kadrze na ten mecz.