Menu

Irlandzkie dzieci bez pomocy w odrabianiu lekcji

Irlandzkie dzieci bez pomocy w odrabianiu lekcji
Fot. Thinkstock
Tysiącom uczniów w Irlandii rodzice nie pomagają w odrabianiu zadań domowych - w tym 4 procent stanowią rodzice uczniów szkół podstawowych.
Reklama
Jak donosi irlandzki "Independent", spośród 526 tysięcy wszystkich uczniów szkół podstawowych 21 tysiącom rodzice nie poświęcili ani minuty na pomoc w edukacji. Bez wsparcia jest też prawie ponad 100 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych - wynika z raportu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny w Irlandii.

Przebadano rodziny z dziećmi między 3. a 18. rokiem życia. Ponad połowa rodziców to osoby, których pierwszym językiem jest angielski lub irlandzki. Większość deklarowała, że czuje się na siłach, aby wspierać swoje dzieci, 13 procent jednak tego w ogóle nie robi.

Eksperci z fundacji Youth Work Ireland w wywiadzie dla irlandzkiego "Independent" stwierdzili, że spędzanie czasu z dziećmi podczas odrabiania lekcji wpływa na ich lepszy rozwój. A uczniowie, którym rodzice pomagają regularnie, mają lepsze wyniki w szkole.

"O ile odsetek rodziców zaangażowanych czynnie w kształcenie swoich pociech jest zadowalający na etapie szkoły podstawowej, to już bardzo kuleje na poziomie szkoły średniej" - stwierdził rzecznik fundacji Michael McLoughlin.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.11.2019
  GBP 5.013 złEUR 4.292 złUSD 3.901 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama