Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzki transport publiczny jak przed recesją

Irlandzki transport publiczny jak przed recesją
Irlandzkie koleje odnotowują wzrost liczby pasażerów. (Fot. A. Kubas/Londynek.net)
Większość sieci irlandzkiego transportu publicznego powróciła do stanu sprzed recesji - poinformowała publiczna telewizja RTE. W ubiegłym roku przewoźnicy obsłużyli ponad 250 mln pasażerów.
Reklama

Zwiększone o prawie 5% dochody odnotowały w 2017 Dublin Bus, Bus Éireann, Iarnród Éireann, Luas oraz LocalLink, a także niektórzy prywatni operatorzy. Iarnród Éireann, Dublin Bus i Luas w sumie obsłużyły więcej osób niż w 2007 roku.

Bus Éireann z kolei przewiózł w tym czasie nieco powyżej 31 mln pasażerów, podczas gdy w 2007 było ich 41 mln. Jedną z przyczyn wolniejszego tempa rozwoju był ubiegłoroczny strajk, w którym linie straciły 21 dni roboczych.

RTE zauważyło, że mimo zwiększonych obrotów, ministerstwo opieki społecznej nie zadecydowało o powiększeniu wsparcia dla Free Travel Scheme, choć liczba beneficjentów wzrosła przez ostatnie 5 lat o 17%. Z darmowych przejazdów mogą korzystać w Irlandii emeryci, opiekunowie oraz inwalidzi. Według raportu, dodatkowe koszty związane z większą liczbą osób korzystających ze świadczenia, są pobierane z biletów.

“Opublikowane dziś dane wskazują po raz kolejny, że istnieje zapotrzebowanie na bezpieczne, wydajne i godne zaufania usługi transportu publicznego” - skomentował Tim Gaston, dyrektor Public Transport Services w National Transport Authority.

Minister przekazał jednocześnie, że na zieloną linię Luasa wyjechało 7 dodatkowych 55-metrowych tramwajów, a DART wkrótce będzie kursował co 10 minut. Dodatkowe kursy pociągów wprowadzono także do Maynooth, Sligo i Kildare.

“Państwo zainwestuje także we flotę Dublin Bus i Bus Éireann” - oznajmił szef departamentu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama