Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzki sąd odrzucił apelację Polaków skazanych na dożywocie za zabicie rodaka

Irlandzki sąd odrzucił apelację Polaków skazanych na dożywocie za zabicie rodaka
Sąd uznał, że wniosek Polaków jest bezzasadny. (Fot. Thinkstock)
Irlandzki sąd odrzucił apelację skazanych na dożywocie za morderstwo Polaków. Leszek Sychulec i Andrzej Gruchacz pobili do nieprzytomności i wrzucili do rzeki 23-letniego Patryka Krupę.
Reklama

35-letni polski zawodnik walk w klatkach z Drinan pod Ballymahon w hrabstwie Longford oraz o rok starszy mieszkaniec Warszawy zostali skazani w 2016 roku. Nigdy nie przyznali się do morderstwa Polaka w 2014 roku. Patryk Krupa został pobity do nieprzytomności i wrzucony do rzeki Shannon pod Athlone (hr. Roscommon).

23-latek został zaczepiony przez napastników, gdy szedł z dwoma kolegami na siłownię. Mężczyzni podjechali czarnym BMW. Jeden z nich uderzył głową jednego ze znajomych Krupy i kazał im "wyp...ć”. Gdy to zrobili, napastnik odszedł z Patrykiem w głąb ulicy. Dalsze zdarzenia udało się ustalić śledczym na podstawie nagrań z monitoringu miejskiego - a szczególnie z Collins Service Station - zeznań świadków oraz śladów krwi na odzieży skazanych.

Adwokat Sychulca skupił linię obrony na próbie podważenia tego, czy z nagrania CCTV można było rozpoznać jego klienta. 35-latek był jednak dobrze znany obsłudze Collins Service Station. Według "Irish Independent”, był on stałym bywalcem tamtejszego oddziału Supermacs.

"Pracownicy nazywali go Taco Fries, ponieważ regularnie zamawiał frytki taco z dodatkowym sosem i serem dla siebie i coś małego dla swojej dziewczyny” - relacjonuje dziennik.

Krew ofiary znaleziono także w samochodzie oraz na zegarku i skarpetkach Sychulca.

Sędzia sądu apelacyjnego stwierdził, że nie ma żadnych wątpliwości co do zasadności wyroku wobec Sychulca i Gruchacza, i odrzucił odwołanie. 

 

  Komentarze


  • Emerytka z Gdanska
   3 lutego, 09:55

   Brawo wreszcie kara odpowiednia do przestępstwa.Powinien dostać "czapę" ale dobre i to!! Obłęd ze normalny człowiek nie może bezpiecznie przejść ulicą.

  • Sajto
   3 lutego, 12:03

   No i tak powinno być.
   Jeśli się nie przyznał a udowodniono winę to powinien za kłamstwo, oszustwo dostać drugie tyle.
   Przyznaje się dostaje powiedzmy 20 lat nie przyznaje się a udowodniono winę dostaje 40 lat za czyn karalny jak i za bezczelność.

  • Robi
   3 lutego, 12:18

   Do piachu z marginesem spolecznym z Polski .

  • Cebulaki za kraty!
   3 lutego, 13:47

   Polak bijący oraz zabijający Polaka powinien być publicznie nazwany gównem i pozbawiony narodowości na cebulaka!

  • Byd
   3 lutego, 21:06

   Kara smierci to adekwatne za to co zrobili ale cos mi sie wydaje ze bez powodu to sie nie stalo. Czekam az beda bardzo surowe kary za rozboje i morderstwa swoja droga dorzywocie to nie kara.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama