Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzki rząd po raz pierwszy oferuje darmowe kursy dla pracujących

Irlandzki rząd po raz pierwszy oferuje darmowe kursy dla pracujących
Bezrobotnym, powracającym do pracy i poprzednio samozatrudnionym, a także wszystkim na poziomie do 6., kursy oferowane są bezpłatnie. (Fot. Thinkstock)
8 tys. miejsc na bezpłatnych lub za niewielką opłatą kursach uruchomiły irlandzkie uczelnie w ramach programu współfinansowanego przez rząd. Ze Springborad+ po raz pierwszy mogą korzystać pracujący.
Reklama

Już teraz można składać aplikacje na 245 kursów – o 37 więcej niż rok temu. Dzięki zmianom w programie, doszkolić się lub przekwalifikować mogą także osoby pracujące.

Minister szkoleń, umiejętności i innowacji John Halligan podkreślił, iż inicjatywa daje doskonałe możliwości zarówno zdobycia nowych umiejętności, jak i nadążania za rozwojem technologii.

“Postęp technologiczny nieuchronnie zmieni przyszły rynek pracy i od tego nie da się uciec. To, co dziś jest nowe i innowacyjne, jutro będzie przestarzałe. Dlatego pracownicy muszą się szkolić i przekwalifikowywać, by nadążać za postępem. Właśnie dlatego dodaliśmy do istniejących kursów nowe obszary, jak robotyka i sztuczna inteligencja” - wskazał.

Bezrobotnym, powracającym do pracy i poprzednio samozatrudnionym, a także wszystkim na poziomie do 6., kursy oferowane są bezpłatnie. Osoby pracujące, korzystające z programów na poziomie 7. lub wyższym będą musiały wnieść 10% normalnej opłaty. Reszta kwoty będzie dofinansowywana z €30,4 mln przeznaczonych na Springboard+.

Kursy będą prowadzone zarówno przez szkoły państwowe, jak i prywatne, a także ośrodki szkoleniowe.

Inicjatywa Springboard+ została uruchomiona w 2011 roku i początkowo była przeznaczona dla bezrobotnych, a następnie także dla zajmujących się domem i pracujących.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama