Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzki fotograf zaprasza Polaków w swoje rodzinne strony

Irlandzki fotograf zaprasza Polaków w swoje rodzinne strony
Joe Dixon pokazuje na zdjęciach swoje rodzinne strony, jednocześnie zapraszając do nich Polaków. (Fot. Facebook/Joe Dixon Photography)
Wystawa fotografii irlandzkiego artysty Joe Dixona zainaugurowała nowy rok kulturalny w Pucku (woj. pomorskie). Z inicjatywy stowarzyszenia Gorey.pl w maju tego roku został podpisany list intencyjny w zakresie partnerskiej współpracy kulturalnej pomiędzy OKSIT w gminie Puck a Gorey Municipal District.
Reklama

Na wernisaż wystawy, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie, przybyli: przedstawiciel Gorey Municipal District Anthony Donohoe, reprezentant Wexford County Council Eddie Taaffe oraz sam fotograf Joseph Dixon. Nie zabrakło także działaczy Gorey.pl.

Autor wystawy - Joe Dixon. (Fot. Facebook/Joe Dixon Photography)

Irlandzki fotograf przedstawił swoją fascynację kulturą i pejzażem miejsca, w którym żyje - Gorey i regionu North Wexford. Tytuł ekspozycji - "Mój dom waszym domem" - miał za zadanie wyrażenie  otwartości artysty wobec Polaków, o czym mówił także podczas uroczystości. "To piękno mojej małej ojczyzny, to mój dom, a ten dom jest waszym domem" – zapewnił Dixon.

Wystawa była okazją do spotkania przedstawicieli obu samorządów. Zarówno wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk wspólnie z przewodniczącą rady gminy Anną Pomieczyńską, jak i reprezentant Gorey Anthony Donoghue oraz Eddie Taaffe z Wexford County Council, wyrazili chęć rozszerzenia wzajemnych kontaktów obu regionów.

Wydarzenie uatrakcyjniły występy regionalnych zespołów "Bursztynki” z Mieroszyna i "Plësta” Józefa Roszmana oraz recital Weroniki Korthals–Tartas.

“Jesteśmy przekonani, że nie była to nasza ostatnia wizyta w Gminie Puck, a nawiązana współpraca zaowocuje w przyszłości wieloma projektami” - podsumowali działacze z Gorey.

Gorey to 10-tysięczne miasteczko na wschodnim wybrzeżu Irlandii, oddalone godzinę drogi od południowych granic Dublina.

Wystawa w Pucku umocni kulturalną współpracę pomiędzy Irlandią a Polską. (Fot. Gorey Polish Cultural Association)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama