Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzka posłanka: "Do kariery politycznej nie jest potrzebny mąż, lecz pasja"

Irlandzka posłanka: "Do kariery politycznej nie jest potrzebny mąż, lecz pasja"
O wypowiedzi irlandzkiej posłanki pisze m.in. "Irish Independent". (Fot. "Irish Independent"/screenshot)
'Kobiety w polityce nie potrzebują męża, lecz pasji' - stwierdziła Anne Rabbitte. Posłanka Fianna Fáil zaripostowała w ten sposób wypowiedź minister opozycji, radzącej kobietom aspirującym do polityki 'znalezienie sobie dobrego męża'.
Reklama

“Jeśli tylko masz energię do realizacji swoich celów i pasję, to na pewno ci się uda. Niepotrzebny jest do tego mąż ani żona. Jeśli uważasz, że to twoja droga i czujesz, że możesz to osiągnąć, to to osiągniesz” - stwierdziła, odnosząc się do kobiet planujących karierę polityczną Rabitte, która prywatnie jest wdową i matką trójki nastolatków.

Rzeczniczka ds. dzieci w Fianna Fáil odniosła się do wypowiedzi Josephy Madigan, minister kultury z ramienia Fine Gael, która ostrzegła, że “zawrotne tempo” życia politycznego jest “zarazem poświęceniem i przywilejem”.

“Poszukajcie dobrej opieki dla dzieci, znajdźcie sobie dobrego męża, bądźcie pewne siebie i nie zamartwiajcie się” - poradziła kobietom Madigan, która wcześniej chwaliła się wsparciem ze strony swojego męża Finbarra Hayes’a.

Rabbitte zapewniła, że jej komentarz nie ma na celu krytykowania uwag ani osobistych doświadczeń minister, lecz wskazanie, że do osiągnięcia sukcesu politycznego “nie jest potrzebny silny partner”.

Mąż posłanki, Paddy Callan, zmarł w 2011 roku. Kobieta ma trójkę dzieci: Fiachrę (17 lat), Caoimhe (15) i Aoibhinn (13). W 2014 r., gdy po raz pierwszy została wybrana do rady hrabstwa Galway, pracowała na pełen etat w banku. Dwa lata później zdobyła mandat posłanki - jak mówi, “dzięki dobrym przyjaciołom, rodzinie i pracownikom”.

“W dniach, gdy Rabbitte jeździ na sejmowe sesje do Dublina, jej dziećmi opiekuje się sąsiadka, a inne osoby zaprowadzają je i odbierają ze szkoły. Kobieta spędza z rodziną weekendy, a dyżury poselskie dostosowuje do meczów rugby i hurlingu” - wylicza Independent.ie.

 

  Komentarze


  • Typ
   8 stycznia, 10:52

   W lewacki partiach wszystko jest takie piekne

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama