Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzka poczta likwiduje ponad 160 oddziałów

Irlandzka poczta likwiduje ponad 160 oddziałów
Irlandzki An Post zamierza zamknąć część placówek w ramach oszczędności. (Fot. Getty Images)
161 oddziałów pocztowych ma zostać zlikwidowanych w ciągu najbliższych 6 miesięcy w Irlandii. Ruch jest częścią zapowiadanej od początku roku restrukturyzacji An Post.
Reklama

Lista zamykanych urzędów ma zostać opublikowana dopiero pod koniec sierpnia, jednak władze zapewniają, że wybrane zostały te, które leżą w promieniu 1-2 km od innego. Restrukturyzacja dotyczy głównie punktów zlokalizowanych na wsiach.

Jak przekazała publiczna telewizja RTE, dzięki temu, że wszyscy kierownicy oddziałów zgodzili się na przejście na wcześniejsze emerytury, rozpoczęcie likwidacji ma nastąpić już w najbliższych dniach. W pierwszej kolejności zniknie 12 punktów.

Ruch jest częścią transformacji systemu pocztowego w Irlandii, który zakłada konsolidację sieci oraz wprowadzenie nowych usług finansowych. An Post przeznaczył na rozwój €50 mln.

Jak zapewniają władze serwisu, na zmianach nie ucierpi system dostarczania przesyłek.

"An Post ponowił zapewnienia, że w każdej miejscowości powyżej 500 mieszkańców nadal będzie działał urząd pocztowy, a ponad 95% mieszkańców będzie miało do co najmniej jednego punktu najwyżej 15 km. Utrzymane zostaną także wszystkie oddziały na wyspach” - przekazała RTE.

Po transformacji z 1 111 punktów w całej Irlandii pozostanie 950.

 

  Komentarze


  • Radek
   10 sierpnia 2018, 10:37

   Chyba naprawde cos zlego przyjdzie wszedzie sie dzieje zle hmm

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama