Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzka Garda apeluje o donosy na sąsiadów

Irlandzka Garda apeluje o donosy na sąsiadów
Gardziści proszą o pomoc w identyfikowaniu przestępców. (Fot. Twitter/@independent_ie)
Irlandzka Garda zaapelowała do obywateli o zgłaszanie informacji o osobach, które mimo niskich dochodów prowadzą wystawny styl życia. Podejrzany może być zakup luksusowego auta, szybkiego motoru, markowej odzieży czy egzotycznych wakacji.
Reklama

Apel wydziału Criminal Assets Bureau (CAB) związany jest ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej poza Dublinem. Według Gardy, część gangsterów przeniosła swoją działalność na peryferie.

“CAB zaapelował do społeczeństwa o zgłaszanie informacji na temat osób, które nie zarabiają wiele, a szastają pieniędzmi na drogie auta i egzotyczne wakacje. W ten sposób można dotrzeć do handlarzy narkotyków, złodziei, przemytników, stręczycieli i lichwiarzy” - informuje Independent.ie.

Garda podkreśla, że bez pomocy obywateli nie jest w stanie skutecznie walczyć z procederem.

“Jeśli ktoś posiada nieznane źródła dochodów, chcemy o tym wiedzieć” - podkreśla źródło CAB, na które powołuje się portal.

Ze swojej strony wydział rozszerzył monitorowanie przestępców w mediach społecznościowych.

“Niektórzy kryminaliści są na tyle głupi, by publikować w sieci zdjęcia ukazujące ich styl życia” - komentuje Independent.ie.

Obecnie 6 na 10 operacji CAB przeprowadzanych jest w Dublinie, jednak wydział ma zamiar regularnie monitorować osoby próbujące ukrywać swoje majątki w Cork, Galway, Limerick czy Waterford.

 

  Komentarze


  • Seba
   20 lutego, 08:22

   lichwiarze to sa w banku oprocentowanie lokaty na 2 procent kredyt na 30 walek roku moze o takich powinni pomyslec

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama