Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzcy urzędnicy zakwestionowali 320 małżeństw, w tym Polaków

Irlandzcy urzędnicy zakwestionowali 320 małżeństw, w tym Polaków
W 4 na 5 przypadkach okazuje się, że małżeństwo było ustawione. (Fot. Getty Images)
Ponad 300 ślubów, w tym prawie 30 z udziałem polskich obywateli zostało wstrzymanych w ostatnich 2 latach przez irlandzkie władze. Urzędnicy zakwestionowali szczere intencje par - w 20% przypadków niesłusznie.
Reklama

Od 2016 roku, gdy urzędnicy irlandzkiego USC zyskali uprawnienia sprawdzania podstaw zawierania małżeństw, opóźnionych zostało 320 wniosków. Z danych uzyskanych przez “Irish Independent” wynika, że w przypadku 60 par obiekcje władz były niesłuszne.

Urzędnicy prześwietlili osoby 49 narodowości. Wątpliwości najczęściej budziły zamiary Pakistańczyków (173), Irlandczyków (94), Brytyjczyków (62), Nigeryjczyków (37), Hindusów (35), Polaków (28), Rumunów (27) i Węgrów (18).

“Urzędnicy mają prawo odmówienia udzielenia małżeństwa i poinformowaniu o sprawie wydział imigracyjny Ministerstwa Sprawiedliwości. Według Gardy, aranżowane małżeństwa stały się w ostatnich latach bardzo powszechne w Irlandii. Najczęściej biorą w nich udział mężczyźni spoza Unii Europejskiej, pobierający się z pannami będącymi obywatelkami Wspólnoty. Koszt takiego przedsięwzięcia to €20 tys. ” - informuje dziennik.

Zgodnie z prawem, planująca się pobrać para musi złożyć wniosek w urzędzie z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. W tym czasie urzędnik stanu cywilnego rozpatruje podanie, a decyzję ma obowiązek przedstawić w formie raportu kierownikowi.

W lutym ma się rozpocząć w Sądzie Krajowym postępowanie w sprawie pary, której małżeństwo zostało opóźnione o rok. Urząd został zaskarżony przez mieszkających na północnym zachodzie Irlandii hinduskiego uchodźcę i Brytyjkę.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama