Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandzcy studenci zyskali prawo do bezpłatnych wizyt u GP

Irlandzcy studenci zyskali prawo do bezpłatnych wizyt u GP
Studenci mogą korzystać bezpłatnie z porad GP w sieci. (Fot. Thinkstock)
Studenci w całej Irlandii uzyskali dostęp do bezpłatnych porad lekarza rodzinnego. Program potrwa do końca roku akademickiego.
Reklama

Każdy z 374 tys. członków Union of Students in Ireland (USI) ma teraz prawo do korzystania za darmo z usługi VideoDoc – internetowej poradni GP. Wirtualną przychodnię obsługują lekarze zarejestrowani w Irish Medical Council, codziennie od godz. 8:00 do 22:00. W razie potrzeby doktorzy wystawiać będą także recepty. Druki będą wysyłane do wybranej apteki lub do studenta – również za darmo.

"W przypadku, gdy pacjent będzie potrzebował leku natychmiast, lekarz będzie w stanie przefaksować receptę do apteki. Doktorzy nie mają jednak prawa wypisania kontrolowanych medykamentów, jak na przykład morfiny” - informuje portal Journal.ie.

Usługa jest częścią inicjatywy USI - Healthy Living Week. Jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia w 37 kampusach organizacji na terenie całej Irlandii. Podczas poniedziałkowej prezentacji programu Michael Kerrigan, prezes USI, podkreślił, że ma on pomóc studentom, którym się nie przelewa.

"Nasi studenci na co dzień zmagają się z wysokimi kosztami życia i zakwaterowania. Dzięki projektowi mogą być przynajmniej spokojni, że jeśli zachorują, będą mogli zaoszczędzić na wizycie u lekarza” - podkreślił.

VideoDoc to irlandzka firma oferująca usługi lekarzy rodzinnych online w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Według współzałożycielki przedsiębiorstwa, Mary O’Brien, 70% wizyt u GP może być przeprowadzonych bez wychodzenia z domu.

 

  Komentarze


  • Lukasz
   7 lutego, 12:58

   KOMUNIKAT:
   Nie ma czegos takiego jak "bezplatne". Rzad lub dana partia zabiera pieniadze ludziom w postaci podatkow a nastepnie z tych pieniedzy subsyduje programy ktore zapewnia danej partii popularnosc oraz zwyciestwo w nastepnych wyborach.
   Mowiac krotko im wiecej "darmowych" programow tym wiecej podatkow.
   Chcialbym zobaczyc wyraz twarzy tych wszystkich studentow jak pojda do pracy i zobacza ile te wszystkie "darmowe" programy tak naprawde kosztuje kiedy polowa ich wyplaty pojdzie na podatki.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama