Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandki szybciej znajdują pracę, lecz zarabiają mniej od mężczyzn

Irlandki szybciej znajdują pracę, lecz zarabiają mniej od mężczyzn
Mieszkanki Irlandii zarabiają mniej od mężczyzn. (Fot. Thinkstock)
W Irlandii więcej kobiet niż mężczyzn znajduje po szkole pracę na pełen etat. Mimo to z czasem zarabiają od nich mniej - dowodzą najnowsze badania.
Reklama

Według Centralnego Urzędu Statystycznego (CSO), w 2010 w ciągu roku zatrudnienie znajdowało 71% absolwentek płci żeńskiej i 60% - męskiej. W 2014 odsetek wynosił odpowiednio 76% i 66%.

“Co czwarta kobieta znajdowała zatrudnienie w sektorze edukacji, a 17,5% w służbie zdrowia i opiece społecznej. Większość mężczyzn rozpoczynała natomiast karierę w branży technicznej, naukowej, finansach, nieruchomościach, przemyśle, a także informatyce i komunikacji. Na początku obie te grupy zarabiały tyle samo – średnio €420. Jednak już po 5 latach pracy panowie otrzymywali €655, a panie o €20 mniej” - można się dowiedzieć z dokumentu.

Według raportu, najlepszymi zarobkami cieszą się pracownicy branży informatycznej i technologii komunikacji – średnio €775 tygodniowo, a następnie szkolnictwa - €740 oraz opieki zdrowotnej - €705.
Badanie wykazało ponadto, że absolwenci częściej od reszty społeczeństwa pracują w dużych firmach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama