Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia zaatakowana grypą odporną na szczepionkę

Irlandia zaatakowana grypą odporną na szczepionkę
Coraz więcej chorych na niebezpieczną grypę. (Fot. Thinkstock)
HSE opublikowało mapę obszarów kraju, w których występuje najwięcej zachorowań na grypę, w tym groźną odmianę australijską. Epidemia panuje wszędzie, jednak najbardziej 'zainfekowanym' regionem jest Dublin. Do tej pory odnotowano około 10 zgonów.
Reklama

Grypa zaatakowała wschodnią część Irlandii, a szczególnie stolicę. Wiele zachorowań odnotowano także w centrum, centralnym zachodzie oraz północnym wschodzie.

Jako “sporadyczne” opisano przypadki na północnym zachodzie, zachodzie i południu kraju. Najmniej dotknięty jest natomiast południowy wschód.

Według lekarzy, choroba najczęściej atakuje dzieci i osoby starsze. W przychodniach odnotowano pięciokrotny wzrost przyjęć pacjentów do 4. roku życia.

W ostatnich tygodniach wydano także o 125 tys. więcej szczepionek przeciwko grypie niż w tym samym okresie rok temu. Jednak według ekspertów, injekcja zapewnia tylko częściową ochronę osób, które mają kontakt z nową formą wirusa - Yanmagata B.

 

  Komentarze


  • Eko
   12 stycznia, 14:16

   Yanmagata B ? Hahahahahaha a cos swojego napisac to czasu szkoda czy z braku niedouczenia

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama