Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Zaostrzone przepisy dla właścicieli aut

Irlandia: Zaostrzone przepisy dla właścicieli aut
W Irlandii wprowadzono "poprawkę Clancy". (Fot. Getty Images)
Już teraz właściciele aut, którzy pozwolą osobom z tymczasowym prawem jazdy korzystać z pojazdu bez w pełni uprawnionego kierowcy, mogą się liczyć z mandatem, a nawet karą więzienia. Właśnie weszły w życie nowe przepisy.
Reklama

Wprowadzona w sobotę tak zwana "Poprawka Clancy" przewiduje jednakowe kary dla sprawcy i właściciela pojazdu. Dokładnie 3 lata temu Geraldine Clancy i jej córka Louise z Kilworth w hrabstwie Cork wybrały się przed Bożym Narodzeniem do biblioteki. Po drodze zderzyły się z autem prowadzonym przez kierowcę bez pełnych uprawnień. Ich samochód dachował do zalanego rowu. Obie zginęły na miejscu. Student, który prowadził auto swojego ojca, otrzymał wyrok w zawieszeniu.

Po zmianie przepisów właściciele, którzy pozwolą samodzielnie prowadzić auto osobom z niepełnym prawem jazdy, muszą się liczyć z mandatem do €1 tys., pół roku więzienia lub konfiskatą auta.

W Irlandii rocznie średnio w 12 śmiertelnych wypadkach drogowych bierze udział osoba z tymczasowym zezwoleniem kategorii B, a około 10 z nich nie ma przy sobie kierowcy z pełnym prawem jazdy.

 

  Komentarze


  • Peters
   28 grudnia 2018, 11:36

   Tak. A polka co zabila swojego chlopaka dostala 25 lat. Ot jak sie traktuje inaczej swoich od obcych.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama