Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Wywalczyli Brexit, teraz będą walczyć o zakaz aborcji

Irlandia: Wywalczyli Brexit, teraz będą walczyć o zakaz aborcji
Organizacje prolife sprzeciwiają się zmianom w prawie aborcyjnym. (Fot. Thinkstock)
Irlandzka organizacja prowadząca kampanię przeciwko aborcji zatrudniła brytyjską agencję stojącą za udaną kampanię Brexitu - raportuje 'Irish Examiner'. Premier Irlandii poinformował, że przyjmie rekomendacje parlamentu, by zezwolić na przerywanie ciąży na żądanie do 12 tygodnia.
Reklama

Zapewnienie Leo Varadkara padło podczas spotkania 40 parlamentarnych członków partii Fine Gael. Poprzedziło ono dwudniową debatę nad ogłoszeniem referendum w sprawie zniesienia 8. poprawki do konstytucji. Przepis zakazuje przerywania ciąży prawie we wszystkich okolicznościach.

Po sejmowej debacie ministerialny gabinet podejmie formalną decyzję o referendum. Jeśli szefowie departamantów opowiedzą się za głosowaniem, wówczas rozpocznie się społeczna kampania informacyjna. Według "The Irish Times”, decyzja ma zapaść pod koniec stycznia lub na początku lutego.

Jak poinformował "Irish Examiner”, irlandzka organizacja działająca na rzecz ochrony życia już zatrudniła grupę zajmującą się konsultingiem politycznym, związaną z kampanią za Brexitem. Kanto z Westminsteru ma się zająć promowaniem w internecie głosowania za utrzymaniem 8. poprawki. Stworzy ona stronę internetową i narzędzia agitacyjne. Jednocześnie poinformowała, że irlandzka grupa nie chce ujawniać swojej nazwy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama