Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Trump ma pozwolenie na budowę muru na polu golfowym

Irlandia: Trump ma pozwolenie na budowę muru na polu golfowym
Trump ma powody do zadowolenia - od dawna zabiegał o możliwość postawienia muru. (Fot. Getty Images)
Rada irlandzkiego hrabstwa Clare wydała pozwolenie firmie prezydenta USA Donalda Trumpa na wybudowanie muru na polu golfowym w Doonbeg. Według obrońców środowiska wybudowanie takiej konstrukcji może doprowadzić do zniszczenia siedlisk przyrodniczych.
Reklama

Leżący nad wodą hotel, który jest własnością firmy prezydenta USA - Trump Organization - otrzymał pozwolenie od hrabstwa Clare na wybudowanie dwóch barier morskich o długości 630 metrów oraz 260 metrów. Rok wcześniej odrzucono plan budowy znacznie większego muru, którego długość miała pierwotnie wynosić 2,8 kilometra.

Organizacje zajmujące się ochroną przyrody i mieszkańcy protestowali przeciwko decyzji władz hrabstwa, wskazując, że mur, który ma chronić pole golfowe przed erozją, może zmienić linię brzegową i zaszkodzić dzikiej przyrodzie.

Lider Partii Zielonych Eamon Ryan przekazał, że jest rozczarowany i liczy na to, że decyzja zostanie odwołana. "To rozczarowujące, powinniśmy zmieniać pole golfowe, a nie linię brzegową" - dodał.

Organizacja ochrony przyrody Save The Waves zebrała 100 000 podpisów przeciwko wstępnym planom budowy muru nad morzem.

Według dyrektora klubu golfowego Joe Russella decyzja rady hrabstwa świadczy o zaangażowaniu w sprawy "wspierania lokalnego biznesu i ochrony przyszłości ekonomicznej regionu". Donald Trump zaczął inwestować w pola golfowe w roku 1997 i do tej pory na ten cel przeznaczył 330 milionów dolarów.

 

  Komentarze


  • Pawlak
   23 grudnia 2017, 18:13

   W Polsce był Kargul a Ameryka ma swojego Trampa. I bedzie raki krzyczał ,,podejdz no do płota" 😂😂 następny krok to pole minowe😎 zakłamane złote runo obiecało znieść wizy po wygranej w wyborach, tak obiecywał w Chicago polskiej społeczności tylko żeby głosy zdobyć. Seksista i kłamca 😎

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama